כחלון יתייעץ עם רואי החשבון הגדולים במשק בשאלה מה לעשות עם עודפי הגבייה

במקביל להתייעצות עם משה אשר, פנה שר האוצר לפירמות כדי לשמוע את הצעותיהם בנוגע לשימוש שניתן לעשות בעודפי הגבייה בתחום צעדי המיסוי – שיובילו את המשק בכיוון הנכון

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר, משה כחלוןצילום: אוליבייה פיטוסי
חגי עמית

שבוע חלף מאז התבטא שר האוצר משה כחלון בדבר כוונתו להפחית מסים לאזרחי ישראל המשתכרים יותר מ-11-10 אלף שקל בחודש. אך עדיין לא נערך בנושא כל דיון רשמי במשרד האוצר. מי שכחלון כבר החל להתייעץ עמו בנושא הוא מנהל רשות המסים, משה אשר. במקביל, לאשר נודע כי כחלון צפוי לדסקס את הנושא עם גורמים מפתיעים: שר האוצר צפוי לדון בנושא עם ראשי פירמות רואי החשבון הגדולות בישראל – ארנסט אנד יאנג, KPMG סומך חייקין, קסלמן וקסלמן, BDO זיו האפט ודלויט בריטמן אלמגור. זאת על מנת לשמוע את הצעותיהם בנוגע לשימוש שניתן לעשות בעודפי הגבייה בתחום צעדי המיסוי – שיובילו את המשק בכיוון הנכון.

ההתייעצות עם ראשי הפירמות הגדולות היא צעד מפתיע, לאור העובדה שגם אם אין לחלוק על מומחיותם בתחום המיסוי – מדובר באנשי מקצוע שמטבע הדברים מייעצים ביום יום לפירמות הגדולות במשק ולאזרחים האמידים בישראל המשתייכים לאלפיון העליון. אותם אזרחים המשתכרים בין 10 ל-20 אלף שקל בחודש - הם לא אלו הפונים כדי לקבל את שירותיהם.

כך או כך, ההחלטה הסופית בנוגע לצעדי המיסוי שיתבצעו בהתחשב בעודפי הגבייה תתבצע רק אחרי שנתונים אלו ייאספו במלואם. דבר שיתרחש רק בחודש דצמבר. נכון לעתה, עודפי הגבייה אינם מפסיקים להפתיע את המשק. האומדן האחרון הוא שהשנה הנוכחית תסתיים עם עודפים של 20 מיליארד שקל.

בתוך כך, התייחס הערב שר האוצר משה כחלון לשוק הפרסום הישראלי, הנאבק על אובדן הכספים הזורמים דרכו לטובת הענקיות האינטרנט הבינלאומיות ואמר לתאגיד השידור כאן כי "פייסבוק וגוגל גוזלות נתחי פרסום לשוק הישראלי. ההסדרה בתחום לא מספקת. לחברות הבינלאומיות יש עוצמות שלא הכרנו".

ביוני האחרון חתם כחלון על אמנת מיסוי בינלאומית שמשמעותה היא שחברות ענק דוגמת מיקרוסופט, גוגל או פייסבוק לא יוכלו עוד, למשל, להפעיל מרכז פיתוח בישראל, ובמקביל להתחמק מתשלום מס על ידי רישום הקניין הרוחני המפותח בו במקלטי מס מחוץ למדינה. עם זאת בניגוד לצעדי מיסוי – האפשרות להגבלת צעדיהן של חברות האלו בשוק הפרסום האינטרנטי היא מוגבלת ביותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker