ארבע שנות מאסר לבכיר לשעבר במועצת הלול שקיבל שוחד

גזר הדין הנו חלק מהליך משפטי שבמסגרתו נעצרו 17 חשודים בהברחות ביצים מהרשות הפלשתינית לישראל תוך סיכון בריאות הציבור

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קרטוני ביצים בתוך טנדר
קרטוני ביציםצילום: אייל טואג

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (ד') את דינו של שי משה, בכיר לשעבר במועצת הלול לארבע שנות מאסר וקנס כספי. משה הורשע בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה ועבירות נוספות. גזר הדין הנו חלק מפרשה כוללת, שבמסגרתה הורשעו בנסיונות הברחה של ביצים מהרשות הפלשתינית לישראל 17 נאשמים, תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור.

הנאשם, ששימש רכז מודיעין במועצת הלול, קשר עם אחרים להברחת ביצים מזויפות, בעשרות משאיות משטחי הרשות הפלסטינית לישראל. במשך הפעילות האינטנסיבית הוברחו לשטחי ישראל מיליוני ביצים מזויפות ב-2012. הפעילות בוצעה באופן שיטתי, תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור.

מתוקף תפקידו וסמכויותיו היה הנאשם אמון בין היתר על מניעת הברחות ביצים מהרשות לישראל, לתפיסת סחורה מזויפת ולהשמדתה. הנאשם הורשע בלקיחת שוחד עבור אי מניעת ההברחות וכן אמור היה להתחיל לפעול כשותף בארגון להברחת ביצים מזויפות. בתמורה לחלקו בהברחת הביצים, תוך הטיית אמצעי האכיפה כנגד המתחרים, קיבל הנאשם אלפי שקלים מדי שבוע.

במסגרת הפרשה הורשעו בעבר 17 נאשמים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות, בגינן ריצו הנאשמים עונשי מאסר. כמו כן במסגרת הפרשה, חולטו מיליוני שקלים לטובת המדינה והוטלו קנסות משמעותיים.

בית המשפט המחוזי מרכז בלודצילום: דודו בכר

בית המשפט קבע בהחלטתו כי "המעשים שבהם הורשע הנאשם חמורים מאוד. הפגיעה בערכים החברתיים המוגנים, ובהם שלטון החוק, שמירת אמונים והגנה על בריאות הציבור – נפגעו באורח קשה. חומרת יתר יש לייחס לזמן הממושך שבו בוצעו המעשים, לתכנון ולניצול המעמד והכוח של הנאשם בתוקף תפקידו כפקח ורכז מודיעין. ברי כי היה מודע היטב להשלכות מעשיו, שהרי מלכתחילה הוכשר למנעם".

מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) נמסר כי: "גזר הדין מסמן את סופה של פרשייה רחבת היקף, שבה נחשפה רשת עבריינית, מאורגנת והיררכית שעסקה בהברחת ביצים מזויפות מהרשות הפלסטינית לישראל, תוך ביצוע עבירות פליליות נוספות כגון עבירות שוחד והלבנת הון. פעילות הרשת יצרה סיכון חמור לביטחון הציבור ולבריאותו. הנאשם, שתפקידו היה לשמש שומר סף ולמנוע את תופעת ההברחות, רמס ברגל גסה את אמון הציבור שניתן בו, בחר לקחת חלק פעיל ומשמעותי ברשת ההברחות תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור ובטחונו והכל מתוך בצע כסף".

התיק נוהל בידי עו"ד מורן טרבלסי מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker