משרד האוצר שכר יועץ למשא ומתן עם צה"ל ב- 3.5 מיליון שקל

היועץ מסייע לאוצר לא רק במשאים ומתנים חד־פעמיים, אלא גם בליווי שוטף של תהליכי הפינוי והמעבר בהמשך, תוך השגחה על העמידה במסגרות ההסכמים ובמכרזים

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משה כחלון
משה כחלוןצילום: עופר וקנין

לפני שבוע דיווחו משרד האוצר, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל על הסכם שלפיו מערכת הביטחון תפנה את בית הספר הטכני, את בית הספר לשוחרים ומתחמים נוספים של חיל האוויר במפרץ חיפה, כמו גם את מתחם מוזיאון בתי האוסף, הסמוך לשכונת נוה צדק בתל אביב - בתמורה לכמיליארד שקל.

מיליארד שקל כפיצוי למערכת הביטחון בגין העתקת בסיסים אינם סכום מועט, גם אם הכסף הזה אמור להגיע למערכת הביטחון מהתמורה שתתקבל בגין מכירת הקרקע. עם זאת, מסתבר כי הסכום הראשוני שדרשה ממשרד האוצר היה גבוה יותר מהסכום שעליו סוכם אחרי תהליך שארך שנה.

לצורך המשא ומתן על סכום הפיצוי על צעד זה, כמו גם על צעדים אחרים של מערכת הביטחון — העברת מחנות צה"ל לדרום, העברת מחנות מהמרכז לפריפריה והקמת מרכזי אספקה — שוכר משרד האוצר את שירותיו של יועץ אסטרטגי חיצוני. יועץ זה מייצג את משרד האוצר בוועדת המכרזים. הוא שאחראי על תמחור העלות של העברת בסיסים, בין אם מדובר בבניית האנגרים של מטוסים ובין אם מדובר בכיתות לימוד.

באחרונה הגיש אגף התקציבים לאגף החשב הכללי בקשה לקבל הצעות לשירותי יעוץ אסטרטגי שעליהם ישלם עד 3.5 מיליון שקל במשך חמש שנים. היועץ מסייע לאוצר לא רק במשאים ומתנים חד־פעמיים, אלא גם בליווי שוטף של תהליכי הפינוי והמעבר בהמשך, תוך השגחה על העמידה במסגרות ההסכמים ובמכרזים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker