בית הדין לעבודה קרא למדינה להתערב בשיקום נגב קרמיקה

בהחלטתו מהיום האריך בית המשפט בשבועיים את המגעים לפתיחת המפעל מחדש ■ ההנהלה: "מהממשלה וממועצת ירוחם נדרש סיוע כספי מיידי"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי נגב קרמיקה מחוץ למפעל בירוחם, שלשום. "הרוכשים התחייבו לכבד את הסכמי העבודה"
אורה קורן

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל היום (ב') את בקשת ההסתדרות, והאריך את המשא ומתן בין הנהלת נגב קרמיקה לעובדי המפעל על עתידו - בשבועיים. במהלך הבוקר הפגינו עובדים ונציגי ועדים שגייסה ההסתדרות מרחבי הארץ מול היכל המשפט בבאר שבע, בהבעת תמיכה והזדהות עם עובדי נגב קרמיקה.

השיחות בין הצדדים יימשכו עד ל-13 בנובמבר, במטרה להגיע להסדר שיאפשר את פתיחת המפעל מחדש. בהחלטתם קראו השופטים "לגורמים המוסמכים מטעם המדינה ליתן דעתם למשבר הקיים ולסיכון שבסגירת המפעל ופיטורי כל עובדיו, ולקחת חלק פעיל במאמצי השיקום".

בית הדין הדגיש כי על אף הנסיבות הכלכליות שבהן שרוי המפעל, המשך העסקתם של 140 עובדי המפעל בירוחם מצדיק שהות נוספת למיצוי ההידברות בין הצדדים, תוך מעורבות פעילה של המדינה וניסיון לערב גורמים רלוונטיים נוספים. הדיון הבא בבית הדין יתקיים ב-13 בנובמבר, והשופטים ציינו כי יגיע אליו מנכ"ל משרד הכלכלה, שהיה שותף בשיחות הפשרה בין ההנהלה לעובדים.

בית הדין הותיר על כנה את ההחלטה שהתקבלה לפני כשבועיים בנוגע לביטול מכתבי השימוע והפיטורים של עובדי המפעל והאפשרות להוציא ממנו סחורה.

מהנהלת נגב קרמיקה נמסר בתגובה כי "צדק בית הדין שהעביר את בעיית המפעל לפתחה של ממשלת ישראל ומועצת ירוחם, מהם נדרש סיוע כספי מיידי ועידוד העדפת תוצרת מקומית, שהינם קריטים כדי להגיע לפתרון".

ההסתדרות מיוצגת בהליך על ידי עו"ד אלעד מורג ועו"ד יערה צישינסקי מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בראשות עו"ד איריס ורדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker