מחאת הנכים: מפגינים חוסמים את דרכי הגישה למשרד האוצר

ארגון הנכים הופכים לפנתרים חסם בכיסאות גלגלים את כל הכניסות למשרד. עובדים הונחו להגיע בתחבורה ציבורית

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנה נכים כניסה לירושלים
צילום: אוליבייה פיטוסי

אחרי שהקימו מאהל מחאה מול הכנסת, הפנו פעילי מחאת הנכים – המובלת על ידי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" - את כלי הנשק שלהם החל מאתמול (ג') בצהריים לכיוון משרד האוצר.

הנכים חסמו עם כסאות הגלגלים שלהם את כל הכניסות למשרד. כתוצאה מכך עובדים שסיימו את יום עבודתם בירושלים התקשו לצאת מהמבנה.

גם הבוקר הוזהרו עובדי האוצר כי מוטב שיגיעו לעבודה בתחבורה ציבורית - לאור העובדה שהנכים חוסמים את הכבישים המובילים למשרד.

דרישת הנכים המוחים היא להשוות את קצבאותיהם לשכר המינימום במשק – 5,300 שקל בחודש. אלא שעל פי המתווה שעליו סוכם בין נציגי חלק מארגוני הנכים וההסתדרות לבין הממשלה בערב יום כיפור, דרישה זו אינה מתמלאת. בהתאם להסכם שהושג אמורות קצבאות הנכים לעלות באופן דיפרנציאלי בהתאם לדרגות אי כושר העבודה של המקבל במספר פעימות. גובה הקצבאות המקסימלי לנכים בעלי דרגת אי כושר עבודה מלאה יגיע ל-4,050 שקל בחודש, והקצבעה לנכים קשים המשתמשים בשירותיו של מטפל תגיע עד 4,500 שקל בחודש.

בין הצדדים למשא ומתן לא נחתם הסכם מחייב, אך סוכם כי עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, יתחיל בוועדת הרווחה הליך חקיקה בהתאם למתווה שגובש, שיושלם בסוף נובמבר. שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע בתחילת השבוע כי בפגישת עבודה שקיים עם מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי, הנחה את המעורבים להתחיל בהכנת החוק להעלאת הקצבאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker