אורה קורן

משרדי הבריאות והחקלאות הודיעו הערב (א') כי עצרו את שיווק הביצים מתחנת המיון "יש מעוף", והמשווק הונחה להוציא הודעה לציבור שלא לצרוך את הביצים המסומנות וז 98  עם ציון תאריך אחרון לשימוש במקרר 7-11, וביצים המסומנות וק 67 עם תאריך אחרון לשימוש במקרר 14-11.

המהלכים ננקטו עם גילוי תוצאות בדיקות מעבדה חיוביות לסלמונלה בביצים שנדגמו בעקבות מקרים של תחלואה בבני-אדם. כמות הביצים החשודות כנגועות שהגיעו מהלול מהווה פחות מאחוז מסך הביצים המשווקות בארץ. המשרדים בודקים גם את טענת המשווק לפיה שמו זוייף, ומדובר למעשה בביצים שאינן של "יש מעוף".

היום נחשף ב-TheMarker כי משרד הבריאות והשרותים הווטרינרים של משרד החקלאות זיהו ביצים נגועות בסלמונלה, שהגיעו לטענת גורם ממשלתי בכיר ממשק יש מעוף. במשק - הנחשב לאחד המשקים הגדולים בארץ ואולי הגדול ביותר ליצור ביצים - פועלת תחנת מיון, הממיינת גם ביצים ממשקים אחרים. בדיקה שנערכה במשק העלתה שהלולים שלו נקיים מסלמונלה אלימה. עם זאת, אצוות הביצים שנמצאה בירושלים וגרמה לתחלואת בני משפחה סומנה ככזו שהגיעה מיש מעוף.

במשק יש מעוף נסגר בתחילת ספטמבר מבנה נוסף שהיה נגוע בסלמונלה. הבעיה החדשה נחשפה בשבוע שעבר, לאחר ששני אנשים מאותה משפחה התאשפזו בבית חולים.

מיש מעוף נמסר בתגובה כי כל הבדיקות שנערכו באחרונה במשק מצאו כי הוא נקי לחלוטין מסלמונלה אלימה, וכי הביצים המסומנות כביצי יש מעוף זוייפו ולא הגיעו מהמשק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker