קרטל הלחם: ירון אנג'ל ירצה עד חצי שנת מאסר בפועל

המנכ"ל ואחד מבעלי מאפיית אנג'ל יישב בכלא בגין הסדר כובל עם בעלי מאפיות אחרות שנועד למנוע תחרות ולהעלות את מחירי הלחמים בפיקוח - כך נקבע בהסדר טיעון ■ ההסדר עדיין כפוף לאישור בית המשפט

אורה קורן
ירון אנג'ל
ירון אנג'ל צילום: תומי הרפז
אורה קורן

אחר הצהריים (ד') נחתם הסדר טיעון בין עורכי הדין של רשות ההגבלים לבין עורכי הדין של המנכ''ל ומבעלי מאפיית אנג'ל, ירון אנג'ל, בפרשת קרטל הלחם. במסגרת הסדר הטיעון הודה אנג'ל בחלקו בקרטל והוא ירצה עד חצי שנת מאסר בפועל בגין הסדר כובל עם בעלי מאפיות אחרות - כך אישרו היום מקורות ברשות ההגבלים. ההסדר כפוף לאישור בית המשפט.

קרטל הלחם עסק בתיאום מחירי לחמים וחלות בפיקוח. כתב האישום שהגישה רשות ההגבלים באוגוסט 2012 עסק באירועים שהתרחשו בתחילת 2010. לפי האישום, ראשי המאפיות הגדולות - אנג'ל, ברמן ודוידוביץ' - חברו יחד כדי למנוע תחרות ולהעלות את מחירי הלחם האחיד והחלות.

הקרטל קרם עור וגידים בסדרת פגישות בבתי קפה ובתחנות דלק ברחבי הארץ. רשות ההגבלים הפכה את החקירה הסמויה לגלויה בתחילת 2010, ולמעשה הפסיקה בכך את הקרטל בטרם נגרם נזק משמעותי לציבור.

הדיונים לגבי העונשים שייגזרו על הנאשמים נמשכים, כאשר חלקם הגיע להסדר טיעון עם הרשות, לאחר שבית המשפט קבע כי אכן נגרם נזק כבד לציבור. 

"המחיר הועלה בפועל בשיעור ניכר, במספר רב של חנויות", קבע בית המשפט. "נגרם נזק כספי משמעותי בפועל לציבור הצרכנים. התחרות בין המאפיות נפגעה באופן משמעותי. הנזק בפועל ובכוח כתוצאה מן ההסדר הכובל מתחדד, נוכח העובדה שהעלאת המחירים נוגעת למוצר בסיסי וחיוני, ובוצעה במקומות המאופיינים באוכלוסייה ממעמד סוציו אקונומי נמוך".

ממאפיית אנג'ל נמסר בתגובה כי "ירון אנג'ל הסכים ליטול על עצמו אחריות אישית, מעבר למה שהיה יכול להיפסק בעניינו בבית המשפט. זאת, על מנת לשים סוף לפרשה ארוכת השנים, להחזיר את המאפיה לפעילות עסקית רגילה ולהקל בעניינם של גורמים נוספים בקבוצת אנג'ל. את מה שיש לנו להגיד, נאמר בבוא העת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ