ליברמן מקדם תוכנית להזרמת 3 מיליארד שקל למיגון התנחלויות

התוכנית, הכוללת בין היתר השקעה בכבישים ביהודה ושומרון ומיגון אנטנות סלולריות וקווי תקשורת, תוצג במהלך הדיונים לקראת תקציב 2019

חגי עמית
חגי עמית
שר הביטחון, אביגדור ליברמן
שר הביטחון, אביגדור ליברמןצילום: אמיל סלמן
חגי עמית
חגי עמית

שבועיים אחרי שנודע כי שר האוצר משה כחלון נתן הוראה להתחיל לגבש את תקציב המדינה ל-2019, ובזמן שבשבועות הקרובים צפויה להתקבל החלטה בנוגע לדרך השימוש בעודפי גביית המסים ל-2018, נראה כי הגוף הראשון שממהר לקבוע עובדות בשטח הוא, כרגיל, משרד הביטחון.

במשרד שוקדים בתקופה האחרונה על תוכנית למיגון ההתנחלויות, וההערכה במערכת הביטחון היא שההיקף הכספי של התוכנית יהיה מעל ל-3 מיליארד שקל. התוכנית נמצאת כרגע תחת אחריות מנכ"ל המשרד אודי אדם, וכשהוא יאשר אותה היא תועבר לידי שר הביטחון ליברמן. אחרי אישורו של ליברמן, תוצג התוכנית במהלך הדיונים לקראת תקציב 2019, שייפתחו - אם רצונו של כחלון יתממש - בתחילת 2018.

התוכנית כוללת, בין היתר, השקעה בכבישים ביהודה ושומרון ומיגון אנטנות סלולריות וקווי תקשורת. במשרד הביטחון שואפים כי התקציב לתוכנית הזו יילקח גם ממשרדי השיכון והבינוי וממשרד התקשורת. לא ברור עדיין על פני כמה שנים תיפרש ההוצאה, ואיזה חלק ממנה יידרש כתוספת מעבר לתקציב הביטחון הנוכחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker