בתוך שנתיים: מחירי גבינות צהובות ירדו ב-10% מאז פתיחת השוק ליבוא

לפי נתוני משרד הכלכלה, נתח השוק של המותגים המובילים ירד, אולם תנובה מחזיקה עדיין ב-70% ממנו עם גבינות עמק וגלבוע

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ייצור גבינה צהובה של תנובה
ייצור גבינה צהובה של תנובהצילום: גיל אליהו

מחירי הגבינות הצהובות ירדו בשנתיים האחרונות בכ-10% בעקבות פתיחת השוק ליבוא, כך מעלים נתונים שפירסם היום משרד הכלכלה.

בתוך כך, ועדת המכסות של משרד הכלכלה והתעשייה תפרסם מחר (ה') את כללי היבוא התחרותי של גבינות צהובות לשנת 2018, במסגרת מכסה פטורה ממכס. ההליך שמתבצע מ-2015 נועד להוריד את מחירי הגבינות לצרכן.

שוק הגבינות הצהובות במעדנייה

ממשרד הכלכלה נמסר כי מאז החל השימוש בכלי זה גדל מבחר מוצרי הגבינה הצהובה המיובאים, במגוון מחירים, בהן גם גבינות שמחירן נמוך אף ב-40% לעומת מחיר המותג המוביל בשוק. המשרד לא ציין מפורשות, אולם הכוונה לגבינות תוצרת תנובה, בראשן עמק. עם זאת, המכשול העומד בפני הורדה משמעותית יותר של המחירים הוא איכות הגבינה המיובאת. הגבינה הזולה אינה תחרותית בטעם לגבינת עמק היקרה יותר, ולכן נתח השוק שעמק איבדה בשנים אלה אינו עולה על 10%. מבחינת תנובה מדובר בירידה כואבת במכירות, אולם הגבינה עדיין  מחזיקה בלמעלה מ-50% מהשוק על המדף ובמעדניה.

במשרד הכלכלה צופים כי הגדלת המכסה של יבוא הגבינות הקשות לקראת שנת 2018  ל-6,100 טונה, המהווה כ-20%-25% מהצריכה השנתית של השוק  הקמעונאי, תחזק את המגמה של הגברת התחרות והורדת מחירי הגבינות  הצהובות לצרכן. לפי נתוני המשרד, מכירות הגבינות הקשות מהוות כ-20% מכלל הפדיון השנתי של שוק מוצרי החלב, והן מהוות מוצר בסיסי הנצרך כמעט בכל בית בישראל, ללא קשר למיקום גיאוגרפי ו/או מעמד  סוציוכלכלי.

שוק הגבינות הארוזות - נתח שוק כמותי

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן אמר כי "פתחנו שוק ריכוזי ויקר ליבוא מגוון במוצרים ובמחירים. אני קורא לצרכנים: נסו את המוצרים הנוספים שעל המדף, אל תקנו באופן אוטומטי מוצרים יקרים".

יאיר שירן, מנהל מינהל תעשיות ויו"ר ועדת מכסות אמר כי לאחר שנפתח יבוא בשני מסלולי תחרות נפרדים לגבינות במעדניה וגבינות על המדף (באריזה קמעונית, א"ק) בשנת 2017, לקראת שנת 2018 תגדיל הוועדה את ההקצאות לגבינות על המדף, על חשבון גבינות למעדניה. לדבריו, המסלול  ליבוא גבינה  צהובה באריזה קמעונית הצליח להביא לכניסת מותגים חדשים הזולים בכדי 20%-40% מן המותג המוביל. במקביל,  ציבור הצרכנים בישראל מגביר את רכישות הגבינה הצהובה באריזה קמעונית על חשבון ירידה קלה בהיקף הצריכה של גבינה קשה במעדניות. 

שינוי נוסף המתוכנן לקראת 2018 הוא  מתן רישיונות לארבעה זוכים בכל מסלול, לעומת חמישה בשנת 2017. שירן מציין כי מהלך זה נעשה על מנת להגביר את התחרות בין היבואנים והרשתות המתחרות על הקצאות, מה שצפוי להביאן להתחייב  למחירים נמוכים יותר לצרכן, זאת על מנת להיות בין הזוכים בהקצאות.

על פי נתוני נילסן שרוכזו עבור משרד הכלכלה, המבוססים על השוואה רב שנתית של נתוני קופות רושמות, גבינות צהובות המיובאות במסגרת ההליך התחרותי, נמכרות לצרכן במחירים הנמוכים עד40% מגבינות מייצור מקומי באריזות קמעוניות ("על המדף"), וכן במחירים הנמוכים עד 32% מן המותגים מייצור מקומי במעדניה.

בנוסף, מאז החל ההליך התחרותי בשנת 2015, ישנה מגמה של ירידת מחירים מדורגת של כ-10% במחירי מותגים מובילים. יתר על כן, גם במחירי היבוא החלה להרשם ירידה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker