המשרד להגנת הסביבה קבע שאין זיהום בחיפה - אף שהשבית חלק מתחנות הניטור באזור

השבתת התחנות נעשתה בימים חמישי-שבת שלאחר התקלה באסדת הגז תמר. בין השאר הושבתה תחנה הגובלת בבז''ן, אשר בעקבות התקלה עברה לשימוש בחומרים מזהמים יותר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעלי בזן במפרץ חיפהצילום: פנחס מועלם
אורה קורן

המשרד להגנת הסביבה לא ביצע ניטור של זיהום אוויר בחלק מהתחנות באיזור חיפה והסביבה בימים חמישי, שישי ושבת האחרונים, לאחר התקלה באסדת הגז של שותפות תמר. אף שהבדיקות שהושבתו היו סביב מפעל בז''ן, שעברה לשימוש בחומרים מזהמים יותר כתוצאה ממחסור בגז, הוציא המשרד אתמול (א') הודעה שלפיה לא נרשמה עלייה בזיהום האוויר כתוצאה מהתקלה בתמר. לבקשת TheMarker, המשרד להגנת הסביבה בודק את הסיבה להפסקת הניטור והאם היתה לכך השפעה על ההודעה אתמול.

על פי מידע שהגיע ל-TheMarker, לא בוצע ניטור בתחנה בקרית בנימין. תחנה זו גובלת בבז''ן, שהיא בין התחנות הבודדות שבודקות בנזן באוויר. כמו כן ירדו מרשת הניטור בדיקות שונות בתחנות בקרית מוצקין, קרית ים, נשר וקרית טבעון.

כמו בז''ן, גם מפעלים נוספים נאלצו לעבור לשימוש בחומרים מזהמים ויקרים יותר כתוצאה מהפסקת הזרמת הגז.

גורם בתחום זיהום האוויר אמר כי ייתכן שממצאי המשרד, שלפיהם אין עלייה בזיהום, נובעים מהשבתת התחנות שבודקות חלק ממנו. לדבריו, בכל מקרה היה על המשרד להודיע לצד תוצאות הבדיקה, כי היא בוצעה תוך השבתת חלק מהתחנות הרלוונטיות.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה כי "בבדיקה מול איגוד ערים לאיכות סביבה מפרץ חיפה עולה כי היו הפסקות תקשורת בהעברת המידע מהתחנות למרכז הבקרה. מדובר בבעיית תקשורת של חברת פרטנר באותם ימים. נציין כי כל הנתונים נשמרו באוגר הנתונים ושודרו לאחר מכן לאתר האינטרנט. החל מיום ראשון כל הנתונים משודרים כהלכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker