שישה מועמדים להחליף את יוגב – ולכל אחד מהם היסטוריה משלו ברשות החברות

סגניתו של יוגב והיועץ המשפטי לרשות מקרקעי ישראל נחשבים למועמדים הבולטים ■ בין המועמדים הנוספים: אבי חודין, שספג ביקורת קשה ממבקר המדינה כשכיהן כמנכ"ל נתיבי איילון; וחיים פישר, שטען כי יוגב פוגע בסמכויותיו לאחר שחשף שחיתויות

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יוגב
חגי עמית
חגי עמית

ב-28 בספטמבר יסיים אורי יוגב את תפקידו כמנהל רשות החברות. באותו יום תתכנס ועדת האיתור, שאמורה למצוא לו מחליף, ותראיין את המועמדים שטרם פגשה - לאחר שמרבית המועמדים התראיינו כבר אתמול, בריאיונות שנקבעו ברגע האחרון. כך או כך לא צפויה להתקיים חפיפה מסודרת בין יוגב לבין מחליפו.

שישה מועמדים הגיעו לשלב הסופי של המיונים ולכל אחד מהם יש היסטוריה ברשות:

אבי גפן, לשעבר סמנכ"ל הכספים של חברת מקורות. גפן עבד באגף התקציבים בשנים 2004-1993, ובחמש שנות כהונתו האחרונות כיהן כסגן הממונה על אגף התקציבים. שנתיים מתוכן בזמן שיוגב עצמו היה ראש האגף. בשנים האחרונות ניהל את פעילות קבוצת אלסטום בישראל וכיום הוא מנהל פרויקטים מטעמה.

חיים פישר, ממונה החשבונות, המיסוי והערכת החברות ברשות החברות. במהלך כהונתו נכנס לעימות חזיתי עם יוגב, לאחר שהתלונן לפני כחצי שנה בפני מבקר המדינה כי יוגב פוגע בסמכויותיו בעקבות שחיתויות שחשף בחברות ממשלתיות.

אבי חודין, לשעבר מנכ"ל חברת נתיבי איילון. במהלך כהונתו בתפקיד ספג ביקורת מרשות החברות, שהעלתה חשד שלפיו בחברה פעלה שיטה מאורגנת שתכליתה להוציא מקופת החברה כספים בהיקפים ניכרים. גם דו"ח מבקר המדינה בתקופת כהונתו העלה חשש למינהל לא תקין, בכל הקשור להתקשרויות של נתיבי איילון עם ספקים חיצוניים, והטיל על חודין אחריות לפגיעה בדיני מכרזים.

שלושת המועמדים הללו חוברים לשלושה מועמדים ששמם פורסם כבר:

מירה מינס, סגניתו הנוכחית של יוגב. במהלך כהונתה ניהלה מינס את היחידה החדשה ליישום תוכנית נבחרת הדירקטורים.

עו"ד מיה ליקוורניק, פרשה בינואר האחרון מפירמת עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'.

יעקב (ינקי) קוינט, היועץ המשפטי לרשות מקרקעי ישראל. מתוקף תפקידו עבד קוינט בשנתיים האחרונות בצמוד לשר האוצר כחלון על תוכנית מחיר למשתכן.

קוינט נחשב למועמד המועדף על השר כחלון, אך הוא מתמודד מול מועמדים ראויים, שחלקם מציגים רקורד ניהולי שחסר לו, וחלקם מציגים רקורד במגזר הציבורי שלא יורד משלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker