המועמדים הבולטים ליו"ר רשות החברות: יעקב קוינט ומירה מינס

מחר תמליץ ועדת האיתור על היו"ר הבא ■ לפי ההערכות, המועמד המועדף על כחלון הוא קוינט, היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב קוינט
חגי עמית
חגי עמית

בתוך פחות משבועיים יסיים מנהל רשות החברות אורי יוגב את תפקידו. התאריך לאירוע הפרידה ממנו כבר נקבע – אבל זהות מחליפו עדיין לא פורסמה. מחר (ב') תכונס הוועדה לבחירת מחליפו פעם נוספת.

הוועדה מורכבת ממנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, המשנה לנגידת בנק ישראל נדין טרכטנברג, דוקטור סמר חאג' יחיא, אילן רם, מנהל מינהל הסגל בנציבות שירות המדינה ודינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. לא מן הנמנע שהיא תכריז עוד לפני ראש השנה על זהות המחליף.

מתוך 18 מועמדים שעלו לשלב הקודם, הגיעו לשלב הנוכחי שישה. בהם מירה מינס סגנית מנהל רשות החברות, יעקב (ינקי) קווינט, מי שמשמש כיום כיועץ המשפטי לרשות מקרקעי ישראל ועורכת הדין מיה ליקוורניק.

להערכת גורמים באוצר קוינט, מי שבשנתיים האחרונות עבד בתוקף תפקידו בצמוד לכחלון על תוכנית מחיר למשתכן, הוא המועמד המועדף על כחלון. קוינט נחשב לאדם בעל יושרה גבוהה. ב-2015 הוא נאלץ להתייצב מול מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלמה בן אליהו. בן אליהו תקף אז את קוינט לאחר שהאחרון סירב לאשר עסקות שהתגלו אי סדרים בקשר אליהן. במקביל העיד קוינט בבית הדין המשמעתי באותה שנה בפרשיות שנקשרו במינהל רמ"י – בנצי ליברמן, והביאו בסופו של דבר לפרישתו - גם כשתיק החקירה נגדו נסגר ללא אישום פלילי.

עם זאת, מועמדותו של קוינט כמעט טורפדה בשבועות האחרונים לאור העובדה שהוא חסר ניסיון ניהולי - ניסיון המהווה את אחד מתנאי של המכרז. זו היתה הסיבה לכך שנעשתה בדיקה נוספת בנודע למועמדותו בנציבות שירות המדינה בטרם זו אושרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker