חיפה כימיקלים: לא הפרנו את ההתחייבות לא לקדם פיטורי עובדים

בתשובה ששלחה לבין הדין האזורי לעבודה דחתה ההנהלה את טענות העובדים, לפיהן הוצאתם לחופשה כפויה מפרה התחייבות לא לפגוע בהם ■ עמדת המפעל היא כי התחייבותה נוגעת לפיטורים בלבד

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכל אמוניה מפרץ חיפה
אורה קורן

הנהלת חיפה כימיקלים השיבה הבוקר (ד') לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה על טענות עובדים בחברה, לפיהן אולצו לצאת לחופשה כפויה. החברה השיבה באמצעות עו"ד עמי שחר, שותף בנ. פינברג ושות', וטענה כי פעלה בעניין זה על פי דין.

בתשובתה טענה ההנהלה כי המפעל לא מייצר כבר כחמישה חודשים בעקבות משבר מכל האמוניה, אך העובדים ממשיכים לקבל שכר. לדבריהם, החל מתחילת אוגוסט מרבית העובדים כלל אינם מגיעים לעבודה.

עוד טענה החברה כי ההודעות שנמסרו על ידה לחלק מהעובדים בנוגע ליציאתם לחופשה ניתנו כחוק כבר באמצע אוגוסט. מרבית העובדים קיבלו הודעה כי עומדת להם יתרה של עשרות ימי חופשה. בדיון שהתקיים בבית הדין ב-29 באוגוסט התחייבה החברה לא לקדם בשלב זה רק את הליכי הפיטורים. התחייבות החברה, לדבריה, לא נוגעת לנושא החופשות.

הפגנה במפעל חיפה כימיקלים (ארכיון)צילום: גיל אליהו

מפעלי חיפה כימיקלים בצפון ובדרום סגורים כבר כחמישה חודשים, מכיוון שהחברה לא מייבאת אמוניה למשק לאחר שבית המשפט הורה על ריקון מכל האמוניה בצפון. המכל רוקן מאמוניה נוזלית ועתה משלימה החברה את ריקון אדי האמוניה שבו.

החברה הגיעה עם המדינה להסדר להפעלת המפעל בדרום באמצעות יבוא אמוניה במכלים קטנים (איזוטנקים) - חלופה יקרה יחסית. בחברה רוצים להפעיל את המפעל בצפון באמוניה שתגיע באונייה קטנה ותשמש מכל צף שמזרים את האמוניה בצנרת ישירות למפעל, אך בעיריית חיפה מתנגדים לחלופה הזו בשל שיקולי בטיחות.

הצדדים החלו השבוע הליך גישור בהמלצת בית הדין האזורי עם המגשר יובל רכלבסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker