חיפה כימיקלים הוציאה עובדים במפעל בצפון לחופשה כפויה על חשבונם

העובדים ביקשו מבית הדין לעבודה להתערב, בטענה שבכך המפרה החברה את התחייבותה שלא לפגוע בהם ■ חיפה כימיקלים: מדובר בעובדים עם יתרת ימי חופשה של יותר מ-10 ימים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיפה כימיקלים
אורה קורן

עובדי חיפה כימיקלים פנו היום (ג') לבית הדין לעבודה בטענה שהחברה פוגעת בעובדי המפעל בצפון ומוציאה אותם לחופשה כפויה. בתגובה הורה בית הדין לחיפה כימיקלים להשיב על טענות העובדים עד מחר בפני בית הדין.

מפעלי חיפה כימיקלים בצפון ובדרום מושבתים כמה חודשים לאחר שהחברה לא הגיעה להבנות עם עיריית חיפה לגבי מערך יבוא האמוניה למפעל בצפון. למפעל בדרום צפויה החברה לייבא אמוניה במכלים קטנים (איזוטנקים).

לטענת העובדים, מיד לאחר שהחברה הבטיחה לבית הדין כי תקפיא את פיטורי העובדים בצפון, היא החלה להוציא אותם לחופשה כפויה, כך שיגיעו לחגים ללא ימי חופשה צבורים. העובדים מדגישים כי בכך החברה פוגעת בזכויותיהם, אף שהתחייבה בפני בית הדין לפעול על פי המלצתו - ולא לעשות כן. לפי העובדים, החברה נוהגת באופן זה רק כלפי עובדי המפעל בצפון - ולא כלפי העובדים שבדרום.

העובדים פנו להנהלת החברה בנושא וזו השיבה להם כי מדובר רק בחלק מהעובדים שצברו מעל 10 ימי חופשה, כאשר למרביתם יתרת חופשה של עשרות ימים. עוד ציינה החברה כי ההודעה על היציאה לחופשה ניתנה כבר באמצע אוגוסט ואינה קשורה להתחייבותה של החברה שלא לקדם את הליכי פיטורי העובדים.

מחיפה כימיקלים נמסר בתגובה: "החברה פועלת על פי הוראות החוק ובית הדין. לאחר מספר רב של נסיונות לשיתוף פעולה עם הארגון היציג של עובדי חיפה כימיקלים צפון וסירובם הגורף, הודיעה החברה לפי החוק, 14 ימים מראש ל-64 עובדים (מתוך 200 עובדי ההסכם הקיבוצי) אשר להם יתרות חופשה גבוהות (כ-40 ימים) לצאת לחופשה. לא הועסק ולו עובד קבלן אחד במטרה להחליף את העובדים הקיימים. נזכיר כי חיפה כימיקלים מושבתת מזה חצי שנה ולעובדיה, לכל אורך תקופה זו, שולמו משכורות מלאות ללא ייצור או רווח.

"הנהלת החברה מבינה ללבם של העובדים וצר לנו כי העובדים מפנים את כעסם כלפי ההנהלה, בעוד יונה יהב הוא האדם היחיד שעומד בין פיטורי העובדים לחזרתם לעבודה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker