אורה קורן

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ייפגש בשבוע הבא עם הנהלת חברת טבע לדיון על ביטול תכנית הפיטורים של עובדי טבע בישראל והעברת השקעות של החברה לישראל. באחרונה גובשו כמה במשרדי הכלכלה והאוצר מסלולים של הטבות לחברות רב לאומיות, שנועדו למשוך השקעות ורישום קניין רוחני בישראל.

היום שוחח כהן עם מנכ''ל טבע, יצחק פטרבורג, ומסר לו כי משרד הכלכלה והתעשייה מוכן לסייע לחברה לצלוח את המשבר שאליו נקלעה. בין השניים תקבע פגישה עם חזרתו של פטרבורג מארה"ב.

במסגרת השיחה בין שר הכלכלה למנכ"ל החברה, דרש השר כהן מהנהלת טבע להעביר פעילויות של החברה מחו"ל לישראל. לדברי השר כהן,  מה שסייע בעבר לצמיחה, לרווחים הגדולים ולהתבססותה של החברה, מעבר להנהלה המוצלחת בעבר, הן הטבות המס ותרופות שפותחו בישראל.

נציגי טבע הבהירו אתמול (א') כי ידחו את הפיטורים לאחר החגים. ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי התקבלה הבטחה מהחברה לבחון גם את האפשרות לצמצם את מספר המפוטרים ולדאוג שמרביתם יהיו במסגרת תכנית פרישה ולתת תעדוף לפעילות בישראל.

כהן אמר כי "עובדי טבע ישראל לא צריכים לשלם על השקעות כושלות של החברה בחו''ל". לדבריו, "הנהלה מוצלחת בעבר לצד הטבות המס בישראל ופיתוחים של מדענים ישראלים תרמו להתבססותה של טבע כחברה בינלאומית מובילה. כשכך, במסגרת ההתייעלות הגלובלית של החברה, ראוי שתחזיר פעילות לישראל, על חשבון מדינות אחרות, שהשקעות כושלות בהן הובילו לצורך בתוכנית הבראה ומשרד הכלכלה נכון לסייע לטבע לשם חיזוק מעמדה".

מחברת טבע נמסר בתגובה: "אנו מצפים מנציגות העובדים וההסתדרות לקיים עמנו דיאלוג אמיתי וענייני, ללא דיחוי, מתוך הבנת הנסיבות והאתגרים המורכבים המונחים לפתחה של החברה. אנחנו ננהל את הליך ההיוועצות בתום לב, באחריות ובהגינות, ונפעל למצות את הדיאלוג – כל עוד הוא מתקדם בקצב המתחייב מצו השעה. מכאן שהתזמון של תכנית הפיטורים תלוי, בראש ובראשונה, במידת הרצינות שיגלו ההסתדרות וועדי העובדים בהליך ההיוועצות, ובנכונותם להתדיין עמנו באופן פרודוקטיבי וללא גרירת רגליים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker