חיפה כימיקלים נענתה לדרישתה של ועדת הכספים ודחתה את הפיטורים

(עדכון) ועדת הכספים הקציבה לצדדים שלושה שבועות למציאת פתרון למשבר האמוניה ■ מנכ"ל החברה דרש רישיון עסק כדי לממש את פתרון יבוא האמוניה באניות ■ גפני הוציא את נציג העירייה מהדיון בטענה כי "זו חוצפה שעיריית חיפה שולחת דובר לוועדה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי חברת חיפה כימיקלים בחיפה, ביום רביעי

(עדכון) הנהלת חיפה כימיקלים קיבלה את דרישת יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לדחות את פיטורי העובדים בשלושה שבועות, שבמהלכן יתקיימו דיונים אינטנסיביים למציאת פתרון בין הגורמים המעורבים - המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה הנהלת המפעל והעובדים.

"אם נשמע שלא הקפאתם את הפיטורין יהיה לכם עסק איתי. תשיבו את מכתבי הפיטורין. תעדכנו אותי בתוך שלושה שבועות מה קורה" - כך אמר ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, בדיון בפיטורים בחיפה כימיקלים ובמציאת פתרון למשבר האמוניה.

"ועדת הכספים מבקשת שלושה שבועות במהלכם המשרד להגנת סביבה יחד עם עיריית חיפה והנהלת המפעל יתנו רישיון עסק זמני למפעל. במקביל, אנו מבקשים שיבוטלו מכתבי הפיטורין למשך  שלושת השבועות של הדיאלוג. אני לא נוהג לאיים אבל אם לא תעשו כן - תהפכו את הוועדה לעוינת". לדבריו, "גם אם המפעל ירוויח פחות הוא חייב את זה למדינת ישראל. אם תהיה הידברות והעובדים ישארו בעבודתם - נהיה איתם כי נרגיש מחוייבים לכם".

גפני הוסיף כי "היה תהליך שנעשה מחסור דיאלוג ברור. יש שלושה גורמים שהיו צריכים לדבר ביניהם בהמשך השנים באופן אמיתי. הראשון הנהלת המפעל, השני, הממשלה והמשרד להגנת הסביבה, והשלישי עיריית חיפה. הדיון הזה התקיים בדו שיח של חרשים".

נדב שחר, מנכ"ל חיפה כימיקלים, הודיע היום לוועדת הכספים כי "בתוך 4-3 שבועות ניתן יהיה להביא אנייה קטנה לנמל חיפה. כדי שהאופציה הזו תתממש, דרוש רישיון עסק לצינור ולמפעל מהשר להגנת הסביבה".

נדב שחר, מנכ"ל חיפה כימיקליםצילום: דודו בכר

עם זאת, החברה אינה יכולה להפעיל את המפעל הצפוני עד שתרוקן את מכל האמוניה – על פי החלטת בית המשפט העליון. היום הגישה החברה למשרד להגנת הסביבה תכנית לריקון מהיר של המפעל, כהיענות לדרישת בית המשפט.

חיפה כימיקלים מעוניינת בחלופת האנייה הזולה יותר. הממשלה בוחנת את חלופת האיזוטנקים ועומדת לאשר אותה כדי להפעיל לפחות את המפעל בדרום. מחר ייערך דיון במשרד הכלכלה למציאת פתרון למפעל הצפוני.

שחר הוסיף כי "אנו מדברים עם חברה מצרית וחברה טורקית שיכולות למלא באופן סדיר. שלא יגידו שאנו לא מוכנים לעשות את זה. אם נקבל היתר רעלים מיידי מאלקין, המפעל הדרומי יעבוד רק בסוף ספטמבר כי התהליך של הבאת איזוטנקים הוא אטי. הצלחנו לגייס 200 איזוטנקים שיאפשרו ניסוי בדרום. אלקין הסכים לתת היתר רעלים, לאחר שאנו ופיקוד העורף נראה איך משתמשים בנמל חיפה ואשדוד להביא 100 איזוטנקים כל שבוע".

נציגת המשרד להגנת הסביבה, עומר דנן, אמרה כי "נבחנו כל החלופות ובסופו של דבר עבור כלל המשק אישרנו 3 חלופות. החלופה היא אנייה עם הזרמה ישירה וזו החלופה שאושרה בממשלה. ההחלטה על סגירת המכל היתה של המשרד להגנת הסביבה".

"זו חוצפה שעיריית חיפה שולחת דובר לוועדה"

יו"ר הוועדה גפני (יהדות התורה), אמר כי "אני לא מבין מדוע לא ניתן להיכנס לדיון עם עיריית חיפה ומשרדי הממשלה. שאתם והנהלת המפעל תשעו את הפיטורין עד לפרק זמן שנחליט עליו. הנהלת המפעל הרוויחה הרבה כסף במשך השנים מהמפעל הזה".

צחי טרנו, דובר עיריית חיפה ומרכז נושא מערך האמוניה, אמר כי "לגבי אנייה, המדינה בהודעה לבית משפט העליון כתבה שהיא לא פחות מסוכנת. העירייה תעשה הכל שלא תכנס אנייה לנמל חיפה. עיריית חיפה לא חידשה את רישיון העסק כי פנינו לחיפה כימיקלים שלא נתן הסברים. יש פסיקה של בית משפט מחוזי שאין למלא את המיכל ואין להכניס אנייה לנמל". טרנו הדגיש כי עיריית חיפה תעשה כל שנדרש כדי לקיים את חלופת האיזוטנקים.

גפני טען כי "עיריית חיפה נתנה הרחבה לבתי הזיקוק". טרנו הכחיש ותקף את גפני, בטענה שיש לו מחלוקת פוליטית עם ראש העיר יונה יהב.

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) שאלה מדוע לשלוח דובר לועדת הכספים, ובתגובה טרנו ציין כי יהב חוזר מחר מחו"ל וביקש לדחות את הדיון למחר. גפני הוציא את טרנו מישיבה וטען כי "זו חוצפה שעיריית חיפה שולחת דובר לוועדה".

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, שכבר נקלע בעבר לעימות עם ראש עיריית חיפה על רקע פרשת האמוניה, הפנה אליו את חיצי הביקורת. ברוש אמר כי "ההנהלה והעובדים רוצים אותו דבר - שהמפעל ישאר פתוח, ומישהו מנסה לסכסך ביניהם (ראש עיריית חיפה, יונה יהב א''ק). כולנו מבינים שהמכל עומד 30 שנה, וצריכים להעביר אותו רחוק מהאוכלוסיה ורצוי בהקדם, אבל מי שרוצה לעשות את זה צריך להציע פתרון. ואם הוא לא מייצר לבד פתרון שיבוא ויחייב ממשלה וכנסת לקדם פתרון. וזה ראש עיריית חיפה. אם הוא באמת מודאג מבריאות תושביו, היה צריך לשבת פה ולדאוג שתצא החלטה איך זה עובר".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) אמרה כי "יש פה עובדים שהולכים ללכת הביתה ואנו לא יכולים לתת לזה לקרות".

ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) טענה כי "מפעל האמוניה היה מפעל שהטיל ביצי זהב בלי הכרה. הבעלים התעשרו מכך. המפעל יכול לשאת במימון פתרון ביניים ולהעסיק את העובדים. המפעל פשוט ירוויח קצת פחות. האיזוטנקים יגיעו לחיפה ויסעו לדרום זה הפתרון הכי חלמאי שיש. אף אחד לא חושב שזה הפתרון. הפתרון הוא מפעל אמוניה לגז טבעי. יש ניסיון לעשות הפרד ומשול בין דימונה והנגב לבין חיפה. אסור לראש העיר חיפה להתנער מהעובדים ועליו להיכנס לעובי הקורה ולמצוא פתרון. איפה הממשלה? ראש הממשלה? שר האוצר? שר האנרגיה?".

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) תבע שהעירייה תוציא רישיון עסק זמני לשימוש בחומרים מסוכנים, ל-6 חודשים במהלכם לא יפוטרו עובדים וימצאו פתרונות. לטענתו, "זה הפתרון היחיד האפשרי".

ח"כ אורן חזן (ליכוד) אמר כי "התרגלנו שזו מדינת חלם. צריך לומר את האמת, הממשלה החליטה על פתרונות, ההנהלה הסכימה ורק יונה יהב לא מוכן לכך. כל מי שלמעלה מפחד להתעסק איתו. אם אין אמוניה אין עבודה לעובדים. ההנהלה החליטה לאיים בפיטורין כי 4 חודשים היא משלמת משכורות ואף אחד לא מקדם פתרון".

אלי אלבז, יו''ר ועד עובדי מפעל חיפה בצפון, אמר כי מנכ''ל החברה, נדב שחר, צריך לסיים את תפקידו. "יש פתרון ישים ואפשר לבצע אותו, הוא מקובל", אמר אלבז. "המאבק הזה הוא שימוש ציני בעובדים ברמות הכי גדולות שקיימות בעולם. אנחנו מייצרים את הכסף והמפעל מרוויח. אין סיבה בעולם שהמפעל ייסגר. זה לא הכרחי ולא אנושי. המפעל נותן פרנסה לעוד 3,000 עובדים מסביב לא רק ל-1,200 עובדיו", הוסיף.

לדבריו, "אני רוצה לעבוד. אבל המנכ"ל אומר 'נכשלתי'. אם נכשלת, שחרר אותנו ממך. אנחנו יכולים לעשות הכל. אני מבקש שהוועדה תקבל החלטה שלא יינתנו מכתבי פיטורים לעובדים עד שלא תתקבל החלטה".

אלבז הביע חשש שההנהלה מתכוונת לפטר עובדים יקרים ולקלוט אותם לאחר מכן בעלות נמוכה. לדבריו, "אני תושב עכו, אב לארבעה, 40 שנה במפעל. עשו עלי סיבוב, פוטרתי וחזרתי בחצי מחיר. אחר כך קיבלתי עובד מצטיין. מה, הייתי דפוק קודם?".

נציגת עמותת צלול, מאיה יעקבס אמרה כי "הנהלת חיפה כימיקלים הפעילה מכבש לחצים על המשרד להגנת הסביבה, שהתנגד לאנייה בעבר. הם הכינו טיוטה שזו חלופה ללא  בסיס מקצועי. הממשלה הצביעה כמו תוכי. האיזוטנקים זו החלופה הרעה במיעוטה. זה הסיכוי היחיד שנמצא עצמנו עם מפעל בזמן סביר".

נציג פיקוד העורף אמר כי "המשרד להגנת הסביבה קבע את הפתרונות הרלוונטים. היינו שותפים בתהליך ואמרנו איזה מיגון נדרש. אנחנו לא שולטים באויבים שלנו ולא יודעים מתי יתקפו אותנו לכן אנחנו דורשים את חבילת המיגון המלאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker