התאחדות החקלאים דורשת משר החקלאות דיון מחודש על גורל מועצת הצמחים

לדברי נציגי החלקלאים: "אנו רואים במועצת הצמחים גוף מרכזי המתנהל על ידי נציגות נבחרת של המגדלים לשמירה על רווחיות פעילותם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר אורי אריאל, בשנה שעברה
אורה קורן

התאחדות חקלאי ישראל שיגרה אחר הצהרים מכתב לשר החקלאות, אורי אריאל, שבו היא מבקשת לבטל את ההחלטה לסגור את מועצת הצמחים. ההחלטה הועברה במכתב ששיגר מנכ''ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, לסמנכ''ל רגולציה ואסטרטגיה במשרד, אורי צוק בר.

נציגי החקלאים חלוקים בעמדותיהם לגבי התנהלות מועצת הצמחים ויעילותה, וחלקם סבור שהיא פועלת בשנים האחרונות כאילו נועדה לשרת את עובדיה ולא את ציבור החקלאים. אלא שבהתאחדות החקלאים דוחים טענות אלו.

ראשי החקלאים החתומים על המכתב, ציינו כי "מנכ"ל משרד החקלאות מציג את המהלך השגוי הזה, כהיענות לפנייתו של יו"ר התאחדות חקלאי ישראל מאיר צור - ולא היא! בנוסף לכך הוא מסתמך על פנייתו של  מר דובי אמיתי, שעזב את התאחדות חקלאי ישראל ומייצג בקושי 3% מהחקלאים".

לדברי נציגי ההתאחדות, ארגונם הוא זה שמייצג את החקלאים לצורך הידברות עם הממשלה, וכך גם הבטיח להם שר החקלאות אריאל עם כניסתו לתפקיד.

הם אף ציינו כי בנושא מועצת הצמחים הוקמה ועדה ממשלתית, שהחליטה על ביצוע סקר בקרב המגדלים של מספר מוצרים בענף הפירות, כדי לבדוק אם הם מעוניינים לצאת או להישאר במועצת הצמחים באופן וולונטרי. "הסכמנו, ולפתע כאור באפלה מגיח מכתבו המיותר של מר בן אליהו, ועושה את כל ההליך עליו סיכמנו לחוכא והיתלולא", הוסיפו.

"אנו רואים במועצת הצמחים גוף מרכזי חשוב ביותר, מקצועי וציבורי, שמתנהל על ידי נציגות נבחרת של המגדלים ופועל לקידום החקלאות ולשמירת רווחיות החקלאים", הדגישו. "אנו שבים וקוראים להמשיך לתאם ולשתף פעולה איתנו, ועם כל הגופים הפעילים בתחום. התאחדות חקלאי ישראל הנה הגוף היציג של חקלאי ישראל והיא מאגדת בתוכה את תנועות ההתיישבות, ארגוני המגדלים, המועצות האזוריות ואגודות המים. נבקשך להודיע למר בן אליהו למשוך את מכתבו למר צוק-בר, ולהתדיין כפי שעשינו עד עתה - בסובלנות ובהבנה -  עם כל הנוגעים בנושא על פתרונות אפשריים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker