ארגוני הנכים: נתניהו, ביטן ושמחון מסרבים להיפגש עמנו

ארגוני הנכים דורשים מבג"ץ להקדים את הדיון בעתירה שלהם, שבה נטען כי קצבאות הנכות הנוכחיות אינן חוקתיות ויש להשוותן לשכר מינימום ■ שר האוצר ושר העבודה והרווחה מתבקשים להסביר בעתירה מדוע לא יקבלו את המלצות דו"ח זליכה

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת הנכים בת"אצילום: דודו בכר
חגי עמית

ארגוני הנכים הגישו היום (ג') בקשה לבג"ץ בבקשה להקדים את הדיון בעתירה שהגישו כנגד התנהלות הממשלה סביב קצבאות הנכים. הפנייה הנוכחית נעשתה על רקע סירובם של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, יו''ר הקואליציה דוד ביטן ופרופ' אבי שמחון לקיים פגישה משותפת במטרה להגיע להבנות על המתווה המתגבש.

בעתירה, שהוגשה בתחילת חודש יוני, דרשו הנכים משר האוצר משה כחלון , מהביטוח הלאומי, משר העבודה והרווחה חיים כץ ומהכנסת – להסביר מדוע אינם מקבלים את המלצות דו"ח זליכה ומדוע מינו כוועדה נוספת לבדיקת מצבם - ועדת שמחון. בנוסף, טוענים העותרים כי קצבאות הנכים בהיקף שלהן כיום אינן חוקתיות ויש להכפילן, כך שיתקרבו לרמה של שכר המינימום במשק.

הפנייה הנוכחית – בה מיוצגים הנכים על ידי עורך הדין יהודה רסלר ומשרד עורכי הדין פרידמן האזרחי, נעשית על רקע סירובם של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, יו''ר הקואליציה דוד ביטן ופרופ' אבי שמחון לקיים פגישה משותפת במטרה להגיע להבנות על המתווה המתגבש. הנכים חוששים כי מועד הדיון שנקבע בעתירתם – 9 באוגוסט – יהיה מאוחר מדי וההחלטה על המתווה תתקבל עוד לפניו.

לדברי אלכס פרידמן, יו"ר ארגון ''נכה לא חצי בן אדם'' המוביל את המאבק: "לצערי, ראש הממשלה, כהרגלו, מתעלם ממצוקתם של אוכלוסיה המונה רבע מיליון איש. המתווה אותו הציג גרוע ומפלה בין נכה לנכה, הוא מעכב את החקיקה עד נובמבר ולא מתייחס ברצינות הראויה לפתרון הבעיה. בהתאם לכך נפעל להחרפת המאבק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker