הערכות: ראש אגף התקציבים החדש יוכרז בימים הקרובים; ערן פולק - המועמד המוביל

הכרזתו של אמיר לוי על סיום תפקידו בסוף יולי הותירה פחות מחודש להכרזה על זהות מחליפו בתפקיד. למרות זאת, קיימת סבירות נמוכה מאוד שימונה לו ממלא מקום זמני

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן פולק
חגי עמית
חגי עמית

הכרזתו אתמול (א') של הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, על סיום תפקידו בסוף יולי, הותירה פחות מחודש להכרזה על זהות מחליפו בתפקיד. למרות זאת, קיימת סבירות נמוכה מאוד שלתפקיד ימונה ממלא מקום, ומסתמן כי ההכרזה על זהות מחליפו של לוי תתפרסם בימים הקרובים.  

המועמד שמסתמן כבעל הסיכויים הגבוהים ביותר לזכות בתפקיד הוא ערן פולק, מי ששימש סגן באגף התקציבים עד סוף 2011. מועמדים אחרים הם מנכ"ל משרד הכלכלה לשעבר, עמית לנג, מנכ"ל משרד הבריאות, משה ברסימנטוב, ומנכ"ל המשרד לביטחון פנים, רותם פלג.

ההכרזה על ראש אגף תקציבים חדש היא מהלך שעשוי להוות צפירת הרגעה עבור אנשי האגף – החוששים מהוועדה לבחינת סמכויות הנהלת משרד האוצר שעליה הוכרז לפני שבועיים. הסיטואציה שבה האגף מתנהל ללא ממונה במקביל לדיוניה של ועדה בהכפפתו למנכ"ל משרד האוצר, היתה עשויה להקשות על מציאת מועמד דומיננטי לתפקיד הממונה על האגף.

פולק היה אמור להתמנות בפברואר האחרון לתפקיד הממונה על רשות המים. ועדת האיתור לתפקיד סימנה אותו כמועמד המומלץ – אבל ברגע האחרון הוא ויתר על התפקיד. בתקופתו באוצר שימש פולק גם סגן ממונה לענייני תקשורת, וליווה את שר התקשורת דאז, משה כחלון, ברפורמת הסלולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker