מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל נתן זוסמן פורש

זוסמן מונה לתפקיד על ידי הנגיד הקודם – סטנלי פישר, והחליף בו את הנגידה הנוכחית קרנית פלוג. אביו, צבי זוסמן, היה ממקימי מחלקת המחקר שבראשה הוא עמד

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' נתן זוסמן
חגי עמית
חגי עמית

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, הפרופ' נתן זוסמן, יסיים את תפקידו עד חודש אוקטובר הקרוב. זוסמן פורש לאחר שש שנים בהן מילא את התפקיד. בבנק ישראל הודיעו שזוסמן ביקש לסיים את תפקידו.

נגידת בנק ישראל הקימה ועדת איתור למינוי מנהל חדש לחטיבת המחקר, בראשות המשנה לנגידה, ד"ר נדין בודו טרכטנברג. חברים נוספים בוועדה הם מר אנדרו אביר, מנהל חטיבת השווקים, גב' פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל, ופרופ' רפי מלניק מהמרכז הבין תחומי בהרצליה, לשעבר חבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל.

זוסמן מונה לתפקיד על ידי הנגיד הקודם – סטנלי פישר, והחליף בו את הנגידה הנוכחית קרנית פלוג. אביו, צבי זוסמן, היה ממקימי מחלקת המחקר שבראשה הוא עמד.

בנוסף להיותו חבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל, הפרופ' זוסמן היה חבר במספר ועדות וצוותי עבודה בין משרדיים, ביניהם הוועדה להסדרי חוב, הוועדה להגברת התחרות בשירותים בנקאיים ופיננסים נפוצים, הוועדה למניעת ריכוזיות, הוועדה לקביעת גיל הפרישה לנשים ועוד.

זוסמן  מסר כי "אני מבקש להודות לפרופ' סטנלי פישר ולד"ר קרנית פלוג על ההזדמנות שניתנה לי לתרום לגיבוש המדיניות המוניטרית ולקדמה בתקופה ייחודית בעשייתה. אני מסיים את תפקידי בתחושה של שביעות רצון מן היכולת לתרום לעשייה הכלכלית במדינה, ממפגשיי עם עמיתים - אנשי מחקר ושותפיי בוועדות השונות - ומן הדגש שניתן לקידום מחקר איכותי בכלכלת ישראל. אני מוקיר את העשייה המשותפת עם המנהלים והחוקרים בחטיבת המחקר, עם מנהלי החטיבות הנוספות ועם הנהלת הבנק, ומודה על האמון שניתן בי הן במסגרת בנק ישראל והן מחוצה לו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker