נציב שירות המדינה מסיים את תפקידו – ללא מחליף

ראש הממשלה ביקש למנות את מיכל עבאדי-בויאנג'ו לתפקיד, אך נתקל בהתנגדות חריפה מצד שר הבריאות, יעקב ליצמן. דיין לא התבקש להמשיך בתפקידו עד למינוי מחליף

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משה דיין
משה דייןצילום: אייל טואג

היום (א') יסיים משה דיין, נציב שירות המדינה, קדנציה בת חמש שנים. הוא יעזוב את תפקידו מבלי שברור מי יחליף אותו, גם לא כממלא מקום. כזכור, ביקש ראש הממשלה, שממנה את הנציב דרך ועדת מינוי שהוא מקים, למנות את החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, שכבר הביעה את הסכמתה. מול רצונו של נתניהו עומד שר הבריאות, יעקב ליצמן, שמתנגד בחריפות למינוי, ואף הכין מכתב התפטרות במידה וזה יכנס לתוקף.

אחרי שיחות ארוכות בין השניים עוד לא נרשמה הסכמה, כך שוועדת המינוי לא התכנסה כדי לאשרו, וכמובן שלא ניתן להעלות את המינוי לאישור הממשלה בישיבתה השבועית. ההערכות הן כי אם ראש הממשלה יתן משהו בתמורה להסכמתו של ליצמן למינוי, הוא יסוג ויאפשר את המינוי. אך כאמור, זה לא קרה עד עכשיו.

טקס הפרידה הרשמי מדיין יערך היום בשעה אחת בצהריים. כרגע לא ברור מי אמור להחליפו בתפקיד. עם זאת, דיין לא התבקש להמשיך בתפקידו עד למינוי מחליף.

תומר לוטן, מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח: "פארסת מינוי נציב המדינה שוברת שיאים חדשים. שעות ספורות לפני טקס חילופי הנציב, ואיש לא יודע מי ימונה לתפקיד החשוב בשירות הציבורי. נציב שירות המדינה הנבחר צפוי להשפיע במישרין על חייהם של מליוני אזרחים בישראל, ועצם בחירתו כלאחר-יד מהווה תעודת עניות לשדרת מקבלי ההחלטות בישראל. אנו קוראים קריאה אחרונה לראש הממשלה לעשות את המעשה הנכון ולמנות לתפקיד אדם ראוי, מקצועי ומתאים לטובת עתידו של השירות הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker