רשות ההגבלים רוצה לעודד תחרות במיחזור האריזות - בלי לגעת במונופול

תאגיד אמיר גלובל גרין פנה אל הרשות בבקשה כי תתערב בהחלטת המשרד להגנת הסביבה להארכת המנופול של תאגיד תמיר ■ הרשות דחתה את הבקשה, והוסיפה כי היא "מייחסת חשיבות לפתיחת התחום לתחרות"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פח מיחזור של תאגיד תמיר
אורה קורן

רשות ההגבלים העסקיים דחתה את בקשת תאגיד אמיר גלובל גרין להתערב בהחלטת המשרד להגנת הסביבה להאריך את מנופול תאגיד תמיר לאיסוף ומיחזור אריזות. הרשות טענה כי אינה רואה סיבה להתערב בהחלטת המשרד להגנת הסביבה - מאחר ולא מצאה סימנים לכך שתאגיד תמיר הפר את ההוראות שניתנו לו בעבר, שנועדו להפיג את חשש לפגיעה בתחרות בין החברות בתאגיד. לדבריה, "רשות ההגבלים העסקיים מייחסת חשיבות לפתיחת התחום לתחרות, ובכלל זה ממשיכה במגעיה מול המשרד להגנת הסביבה על מנת להביא לשיפור התחרות בתחום".

תאגיד תמיר פועל מאז הקמתו כמונופול וכשחקן יחיד בתחום - וקיבל באחרונה זיכיון לאיסוף ומיחזור אריזות לחמש שנים נוספות מהמשרד להגנת הסביבה. בעלי התאגיד כוללים את החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל), שטראוס, תנובה, אסם, גן שמואל מזון, שלמה א.אנג'ל, טמפו, יפאורה תבורי, סנו, יוניליוור, שופרסל וחוגלה קימברלי.

תאגיד אמיר גלובל גרין פנה לפני כחצי שנה לרשות ההגבלים בבקשה שתתערב בכוונת המשרד להגנת הסביבה להאריך את הזכיון של תאגיד תמיר. על פי הטענה, המשרד מונע תחרות בתחום ומשמר את מעמדו המונופוליסטי של תמיר. אמיר גלובל ביקשו מרשות ההגבלים להתנות הכרה בתמיר בהכרה בגופים נוספים. הפנייה לרשות נעשתה כיוון שזו העניקה ב-2015 לחברות השותפות בתמיר פטור מאישור הסדר כובל, כיוון שמדובר בחברות שאמורות להתחרות זו בזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker