רשות ההגבלים בוחנת: האם שסטוביץ מונעת יבוא מקביל זול של מוצרי טיפוח?

הרשות ביקשה מסמכים מחברת אימפורטים הטוענת כי שסטוביץ' מונעת ממנה לייבא בטענות שווא

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוצרים של קולגייט פלמוליבצילום: בלומברג

רשות ההגבלים העסקיים פנתה היום לחברת אימפורטים וביקשה לקבל מסמכים הנוגעים לטענות החברה, לפיהן חברת שסטוביץ מונעת ממנה לבצע יבוא מקביל. שיכול להוריד מחירים בשיעורים של 30%-50% על מוצרי טואלטיקה.

בפנייתה היום ציינה הרשות כי "בהתאם לסמכות הממונה על ההגבלים העסקיים, ולאחר שהממונה מצאה כי יש בכך כדי להבטיח או להקל על ביצוע החוק, אימפורטים שיווק ומר ישי דיאמנט נדרשים להעביר למשרדינו בהקקדם האפשרי כל מסמך שהוגש בתיק בית המשפט המחוזי תל אביב על ידכם, או על ידי כל צד אחר על נספחיו".

מדובר בתביעה של שסטוביץ נגד אימפורטים, שבשלב זה הוטל עליה חיסיון בית משפט, עד שיוחלט אחרת. חברת אימפורטים מתנגדת לחיסיון. לטענתה, התביעה של שסטוביץ' נועדה לפגוע במכירותיה ערב חג הפסח, בו ישנו ביקוש שיא למוצרי ניקיון, כדוגמת אג'קס.

משסטוביץ נמסר בתגובה: "שסטוביץ תובעת את חברת אימפורטים על שימוש שלא כדין בקרטונים הנושאים את שמנו כיבואן, פרטי שירות לקוחות שלנו וכו', בניגוד להוראת החוק ובאופן המטעה לחשוב כאילו מדובר בקרטונים אשר יובאו על ידי שסטוביץ. בטרם הגשת התביעה פנתה שסטוביץ לחברת אימפורטים בבקשה להסיר את שמה ושאר הפרטים הקשורים לשסטוביץ מהקרטונים בהם חברת אימפורטים מפיצה את המוצרים המיובאים על ידה. משלא נענתה, לא נותרה לשסטוביץ ברירה אלא לפנות לבית המשפט על מנת שיורה לאימפורטים להסיר את הפרטים כאמור מהקרטונים המיובאים על ידה. בשום שלב ובשום מקום לא ביקשנו למנוע הפצה, אלא אך ורק הסרת השם שסטוביץ ושאר הפרטים ממוצרים שלא יובאו על ידינו, וזאת על מנת למנוע הטעיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker