נתניהו: חיבור לשווקים הסינים הגדולים ייצר יותר מקומות עבודה בישראל

ראש הממשלה הביע בפגישה עם 11 ראשי התאגידים הכלכליים הגדולים בסין את נכונות ישראל להמשיך להיפתח לשוק הסיני ולהגדיל את הסחר בין שתי המדינות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וראשי התאגידים הכלכליים בסין
נתניהו וראשי התאגידים הכלכליים הגדולים בסיןצילום: חיים צח

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (ב') עם 11 מראשי התאגידים הכלכליים הגדולים בסין. מדובר בתאגידים שלכל אחד מהם מחזור של עשרות מיליארדי דולרים. בין המשתתפים היו״רים של וואנדה, עליבאבא, וואהה לנובו ובאידו.

לאחר הפגישה אמר נתניהו, "קיימתי עכשיו פגישה עם 11 מראשי התאגידים הגדולים של סין. חלק גדול מהם משקיע בארץ וחלק גדול גם ישקיע בארץ, זה אומר הרבה מקומות עבודה, זה אומר פיתוח עסקים, חיבור לשווקים הסיניים הגדולים. זה דבר שהוא טוב לאזרחי ישראל, זה טוב לכלכלת ישראל. אמרתי להם שבעולם היום יש כמה ריכוזים של טכנולוגיה, לא הרבה, ארה"ב, ישראל, וישראל פתוחה לעסקים עם סין".

ראש הממשלה הביע בפגישה את נכונות ישראל להמשיך להיפתח לשוק הסיני ולהגדיל את הסחר בין שתי המדינות. רה"מ הציג את האטרקטיביות של ההשקעה בישראל ואת ההון האנושי הייחודי בישראל וקרא לראשי החברות הסיניות לשתף פעולה עם חברות ישראליות, בישראל, בסין ובמדינות אחרות בעולם. יחד עם נתניהו השתתפו בפגישה שר הכלכלה אלי כהן ושר הבריאות יעקב ליצמן.

מאוחר יותר השתתף ראש הממשלה בפורום עסקי כלכלי המונה למעלה מ-600 אנשי עסקים ישראלים וסינים. נתניהו קרא במפגש לאנשי העסקים הסינים לאמץ ולהטמיע טכנולוגיה ישראלית כדי להמשיך ולהעלות את רמת החיים בסין.

בפורום העסקי משתתפת משלחת ישראלית גדולה ביותר המונה עשרות אנשי עסקים  ממגוון תעשיות ומחברות הפועלות בסין וחברות המעוניינות לחדור לשוק הסיני.

הפורום אורגן על ידי הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה והתעשייה בנציגויות ישראל בסין. משתתפת בו משלחת של למעלה ממאה אנשי עסקים ישראלים, שאורגנה על ידי מכון היצוא. חברי המשלחת אמורים להיפגש במהלך הפורום עם מאות אנשי עסקים סינים. בין החברות המשתתפות, נטפים, IDE, בנק לאומי, בנק הפועלים, תנובה, נען, דן ג׳ין ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker