הוקם הצוות לבחינת העתקת מכון וולקני לצפון

בראש הצוות תעמוד נציגת מינהל התכנון שתוכל לקדם איתור מיקום מדויק ■ עובדי מכון וולקני: "שר החקלאות מקדם את העתקת מכון וולקני ממניעים אישיים ולא ענייניים"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכון וולקני בבית דגן
אורה קורן

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חתם היום על כתב המינוי להקמת צוות שיבחן את העתקת מכון וולקני, כולו או חלקו, לצפון. בראש הצוות תעמוד שירי ברנד, ממלאת מקום ראש מינהל תכנון, וחבריו יהיו מנכ''ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, אבי שמחון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמחון, וראש אגף תקציבים במשרד האוצר, אודי אדירי.

הצוות יבחן את העתקת פעילות מכון וולקני לצפון, במטרה לתמוך בהשגת היעד האסטרטגי הלאומי של פיתוח הצפון, תוך המשך פיתוח המחקר החקלאי בישראל.

הצוות יהיה רשאי להמליץ על  העתקת פעילות מכון וולקני, כולה או חלקה לצפון. אם אכן זו תהיה המלצתו, יוכל גם להמליץ על המיקום המדוייק של המכון - על שלוחותיו ומיגוון פעולותיו. הצוות יגיש את המלצותיו תוך 60 יום.

שר החקלאות, אורי אריאל, מוביל את הנסיון להעתיק את מכון וולקני לצפון. חוקרי המכון, שממוקם כעת במרכז הארץ, למעט שלוחות איזוריות, מתנגדים לכך. נוסח כתב המינוי הוא פשרה בין שמחון לאריאל, שכל אחד מהם רצה לעמוד בראש הצוות, ובין אלה שטענו שיש להעביר את המכון לצפון לאלה שאיימו כי המעבר יפגע במחקר החקלאי. שמחון, שבעבר חסם את המעבר, הביע באחרונה תמיכה בהעתקת המכון אן כי הוא ממשיך להתנגד להעתקתו לקרית שמונה וסביבתה, כפי שהוצע בתחילת השיחות בנושא.

עובדי מכון וולקני אמרו בתגובה, כי "שר החקלאות מקדם את העתקת מכון וולקני ממניעים אישיים ולא ענייניים תוך שהוא מעלים מעיני הציבור את חוות הדעת המקצועיות שעומדות לפניו ושהיו אמורות – במנהל תקין – לשנות את החלטתו. הוועדה שלכאורה צריכה לבחון את עתידו של המחקר החקלאי מורכבת מאנשי נדל"ן במקום באנשי מדע ומחקר חקלאי. מדובר בפשרה פוליטית עקומה ששר החקלאות קידם ולו רק כדי שיתאפשר לו להחיש את יוזמתו".

השר אריאל אמר בתגובה, כי "הקמת המכון בצפון תהיה בשורה של ממש למחקר החקלאי ולפיתוח הצפון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker