בג"ץ חזר בו: חודש האיסור על הפעלת מכונות המזל של מפעל הפיס

השופט יורם דנציגר קיבל את תשובת משרד האוצר ומפעל הפיס, והחליט לבטל את הצו הארעי - שלושה ימים בלבד אחרי שניתן

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכונות מזל בתחנת פיס בתל אביבצילום: עופר וקנין
אורה קורן

בג''ץ הורה הערב (ד') להחזיר על כנו את האיסור להפעלת מכונות המזל של הפיס. זאת, לאחר שהורה לבטל את האיסור בהחלטה שהתקבלה במעמד צד אחד - זכייני הפיס שטענו כי לא קיבלו ארכה להיערך לכך.

השופט יורם דנציגר כתב, כי לאחר ששמע את טענות העותרים, וקיבל את תשובת משרד האוצר ומפעל הפיס לטענות, "איני רואה מנוס מביטול הצו הארעי. החלטתי בדבר מועד הגשת התגובה לבקשה לצו ביניים עומדת בעינה".

זכייני הפיס אמרו בתגובה, כי יבקשו לזרז את הדיון. בפיס ציינו, כי המכונות יפסיקו לפעול הערב החל משעה 18:00.

ההחלטה ניתנה לאחר שראשי מפעל הפיס מסרו היום לבג''ץ, כי בתחילת חודש דצמבר ישבו עם הזכיינים של הפיס וועדכנו אותם לגבי השינויים המתוכננים בהיתר הפיס. ההיתר כלל איסור על הפעלת מכונות מזל, ונכנס לתוקף בשבוע הראשון של ינואר 2017. בפגישה עם הזכיינים השתתפו יו''ר הפיס עוזי דיין, מנכ''ל הפיס עמרי לוטן וסמנכ''לית השיווק דפנה נעים שאול.

הפיס השיב לאחר שזכייניו טענו בפנייה לבג''ץ, כי קיבלו הודעה מפורשת מהפיס על הפסקת הפעלת מכונות המזל רק ב-1 לינואר 2017, המועד בו איסור הפעלתן נכנס לתוקף, וכי לא ניתן להם זמן להיערך לכך.

לטענתם, הם פנו לפיס מספר פעמים לפני כן, בבקשה לקבל מידע בנושא, והתשובה שקיבלו היתה שמתקיים משא ומתן עם משרד האוצר לגבי המשך ההגרלות האלקטרוניות, וכי ככל ייקבעו הוראות מעבר בהתאם לצורך.

הפיס אכן קיים משא ומתן עם משרד האוצר, אולם זה נמשך מספר חודשים. לטענת בכירים במשרד האוצר בתשובתם לבג''ץ, בפיס ידעו על הכוונה לאסור את הפעלת מכונות המזל כמה חודשים מראש, ממועד קבלת החלטת ממשלה בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker