משרד הביטחון יממש התחייבותו לרכוש מתעש תחמושת ב-1.75 מיליארד שקל

ההתחייבות נמסרה במהלך דיוני הממשלה לקראת הפרטת תעש; ההסכם תומך בתוכנית האימונים של צה"ל ויבטיח ודאות כלכלית לתעש הנמצאת בעיצומו של תהליך ההפרטה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רקטת "אקסטרה" של תעש
רקטת "אקסטרה" של תעשצילום: תעשייה צבאית

משרד הביטחון הודיע היום, כי ירכוש מתעש תחמושת בהיקף של 1.75 מיליארד שקל בשבע השנים 2019-2025. מדובר בכ-250 מליון שקל בשנה, סכום שנדרש ממשרד הביטחון להזמין במסגרת החלטת ההפרטה הממשלתית, כדי להבטיח מימון לקו יצור התחמושת של תעש במסגרת ההכנות להפרטתה.

ב-2014 כשנחתם הסכם ההפרטה בין הממשלה לתעש, התחייב משרד הביטחון לבצע רכש תחמושת מתעש בהיקף של 550 מליון שקל בשנה עד שנת 2018. מתעש לא נמסר מה בוצע מהתחייבות זו. ממשרד הביטחון נמסר כי התחייבות זו בוצעה וההסכם החדש הינו הסכם המשך לשנים הבאות. תהליך ההפרטה נעצר ועומד לקראת אפשרות חידוש בקרוב.

ממשרד הביטחון נמסר כי הרכש יאפשר לצה"ל להשלים את חידוש המלאים שהחל לאחר מבצע צוק איתן, ויתמוך בתכנית האימונים של צה"ל לעשר השנים הקרובות. ההסכם צפוי להבטיח גם ודאות כלכלית למהלך להעברת מפעלי התעשייה הצבאית מהמתחם ברמת השרון לרמת בקע שבנגב. על-פי החלטת הממשלה, תעש תחויב להעביר את מפעליה לרמת בקע עד לשנת 2022. הסכם שיהיה עד 2025, כשלוש שנים לאחר המעבר המתוכנן לדרום, נועד לחזק עוד יותר את התועלות הכלכליות שבמעבר דרומה.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש במשרד הביטחון, שמואל צוקר, אמר כי "במהלך המשא ומתן עמדנו על כך שההסכם עם תעש מערכות יניב כמה שיותר תועלות למערכת הביטחון ולמשק. ההסכם יבטיח מלאי תחמושת ליחידות השדה של צה"ל לעשור קדימה, יספק פרנסה לאלפי עובדים, יתמוך במהלך להעברת מפעלי החברה מרמת השרון לנגב ויאפשר הקמה אלפי יחידות דיור במרכז הארץ".

אבי פלדר מנכ"ל תעש מערכות, אמר כי "עסקת ענק זו, מבטאת את האימון הרב של משרד הביטחון וצה"ל במערכות הנשק של החברה שהוכחו בשימוש מבצעי בשדה הקרב. תעש גאה ביכולותיה לספק לצה"ל פתרונות לחימה, מתואמים לצרכים המבצעיים הייחודיים של צה"ל אשר שפותחו ומיוצרים על ידי עובדי החברה בכל רחבי הארץ כולל במפעלי החברה בפריפריה הגאוגרפית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker