הרפורמה בתעשייה האווירית הובילה להפסד של 94 מיליון דולר ברבעון השלישי - תעשייה ומקרו - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הרפורמה בתעשייה האווירית הובילה להפסד של 94 מיליון דולר ברבעון השלישי

ההפסד נובע מהפרשות בסך 162 מיליון דולר לפרישה מוקדמת של כ-800 עובדים. תע''א סובלת מעיכובים באישור עסקות ענק במדינות שונות

תגובות
מפעל מזל"טים והשבחת מטוסים
אייל טואג

תכנית ההבראה של התעשייה האווירית (תע''א) הובילה כצפוי להפסד ברבעון השלישי של 2016, הנובע מהפרשות גדולות לפרישת כ-800 עובדים. כך עולה מהדו''חות הכספיים שפירסמה החברה היום. מקורבים להסכם העריכו כי ישום התכנית אמור להוביל את החברה לרווחיות של מאות מליוני שקלים, אם לא יתרחשו משברים לא צפויים.

מכירות תע''א ברבעון השלישי הסתכמו ב-893 מיליון דולר, בהשוואה ל-828 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (גידול של 7.9%). עם זאת, החברה רשמה הפסד נקי בסך 94 מיליון דולר, הנובע מהפרשה בסך 162 מיליון דולר בגין פרישה מוקדמת של כ-800 עובדים במסגרת הסכם הצמיחה שנחתם עם ארגון העובדים באוגוסט השנה. הרווח הנקי בנטרול הוצאות פרישה מוקדמת בגין הסכם הצמיחה עליו חתמה החברה (רווח נקי מתואם), הסתכם ב-28 מיליון דולר.

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-135 מיליון דולר בהשוואה ל-86 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי בנטרול הוצאות פרישה מוקדמת (רווח תפעולי מתואם) ברבעון הסתכם ב-30 מיליון דולר בהשוואה להפסד של 5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ה-EBITDA בנטרול הוצאות פרישה מוקדמת (מתואם) הגיע ל-58 מיליון דולר בהשוואה ל-22 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2015. תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת הגיע ל-72 מיליון דולר.

השיפור בתוצאות העסקיות נובע בעיקר מרישום הכנסות שכר בגין הפחתת הטבות שונות במסגרת החתימה על הסכם הצמיחה ובגין הפרשה חד פעמית של 27 מיליון דולר, שנרשמה ברבעון המקביל בשנה שעברה.

התעשייה האווירית מחזיקה בצבר הזמנות בהיקף של 8.2 מיליארד דולר, המייצג כ-2.3 שנות פעילות. יתרות המזומנים של החברה עומדות על קרוב ל-1.2 מיליארד דולר, לצד תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת ברבעון השלישי של 72 מיליון דולר.

יוסי וייס, מנכ"ל תע''א אמר כי "החברה מסכמת רבעון עתיר אירועים, שתוצאותיו מביאות לידי ביטוי השפעות חיוביות ראשונות של הסכם הצמיחה שנחתם בחברה לפני כשלושה חודשים. השיפור המוצג ברווחיות הגולמית נובע בעיקרו מהפחתת הטבות שכר שונות כפי שהוגדר במסגרת ההסכם. את מלוא השפעתו של ההסכם אנו צפויים להרגיש במהלך שנת 2017 כאשר יושלם תהליך יישומו.בימים אלו אנו שוקדים על תכניות רב שנתיות בתחומי המו"פ, הפיתוח העסקי והשיווק אשר ימומנו מכספי תכנית הצמיחה.

"השפעה נוספת באה לידי ביטוי בגידול בהשקעת החברה בפעילות המו"פ, המהווה אבן יסוד מהותית בפעילותה וצמיחתה של התעשייה האווירית. הגידול הזה מתאפשר על ידי הפניית כספי החיסכון של תכנית הצמיחה להשקעות במו"פ. לצד תזרים מזומנים חיובי אנו רואים גם גידול במכירות (ביחס לרבעון המקביל אשתקד), הנובע בעיקר מעלייה בהכנסות חטיבת כלי טייס צבאיים ומהגידול בפעילותה של חטיבת בדק, בעיקר בתחום הסבות מטוסים לתצורת מטען.

"יחד עם זאת, התעשייה האווירית עדיין ניצבת בפני אתגרים רבים ומשמעותיים בתחומי פעילותה השונים. לצד המתנה מתמשכת לחתימה על פרויקטים בהיקפים גדולים, אנו רואים עליה מתמשכת במספר ההתקשרויות מסדר גודל בינוני, מה שמייצר איזון שתורם לחוסנה של החברה. מאמצים רבים מושקעים על מנת לסיים תהליכי התקשרות מורכבים ולחזק את צבר ההזמנות של החברה. אנו ממשיכים גם בתהליכים של שינויים מבניים, מהלכים אסטרטגיים וגידול ההשקעה במקומות שיאפשרו לנו לחזק את מעמדה של החברה כמובילה עולמית בתחומי פעילותה".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם