החקלאים ייאבקו בתיקון שקובע תעריף אחיד למים

תיקון 27 לחוק המים יעלה בשבועות הקרובים לדיון ואישור ■ אבשלום וילן, "התיקון לידתו בהסכם קואליציוני בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו לשר הפנים, אריה דרעי, ומשמעותו אחת - הלאמה של אגודות המים ושליטה מוחלטת של מונופול מקורות במשק מים

אבשלום (אבו) וילן
אבשלום (אבו) וילןצילום: תומר אפלבאום
אורה קורן

ארגוני החקלאים החליטו בסוף השבוע לצאת למאבק משותף נגד הצעת משרד האוצר להשוות את מחיר המים השפירים לחקלאים ברחבי הארץ. כיום חלק מהחקלאים מפיקים מים ממקורות טבעיים בעלות של חצי שקל לקוב (מטר מעוקב), בעוד אחרים, בעיקר בדרום, משלמים מחיר גבוה פי חמישה — כ–2.5 שקל לקוב.

במשרד האוצר אומרים כי העלות הנמוכה בצפון מתאפשרת הודות לשימוש שעושה המדינה במים מותפלים. תיקון 27 לחוק המים יעלה בשבועות הקרובים לדיון ואישור בוועדה משותפת לועדת הפנים וועדת הסביבה בכנסת.

לדברי מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, "תיקון 27 לחוק המים, לידתו בהסכם קואליציוני בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו לשר הפנים, אריה דרעי, ומשמעותו אחת — הלאמה של אגודות המים ושליטה מוחלטת של מונופול מקורות במשק מים. צריך לטפל במחירי המים לחקלאות, אך הדרך לעשות זאת היא לא לקחת כסף מחקלאי אחד כדי לממן חקלאי אחר".

נשיא התאחדות החקלאים, דובי אמיתי, אמר: "מקורות מנסה להשתלט באמצעות תיקון 27 על כל אספקת המים לחקלאות, פעולה שתשמוט את השליטה של החקלאים ושל חברי הכנסת במחיר המים. במקום לאפשר תחרות, הממשלה מחזקת את המונופול הכי לא יעיל בישראל — ואת זה קבעו מבקר המדינה וועדת בלינקוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker