הונחה אבן הפינה לרובע העסקים החדש בירושלים; עלות הפרויקט 1.4 מיליארד שקל

המרכז החדש יתפרש על פני שטח של כ-211 דונם וצפוי להוסיף כ-40,000 אלף מקומות עבודה חדשים לעיר ■ לפי הערכות המתכננים כ-65 אלף איש יעברו במתחם החדש מדי יום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית רובע העסקים החדש בכניסה לירושליםצילום: TOPTEK1

אבן הפינה לרובע העסקים החדש של ירושלים הונחה היום אחרי הצהרים, ע"י ראש עירית ירושלים, ניר ברקת, שר התחבורה, ישראל כץ, והשר לענייני ירושלים, זאב אלקין.

עלות הפרויקט החדש, בכניסה המערבית לירושלים, 1.4 מיליארד שקל. הוא יתפרש על פני שטח של כ-211 דונם וצפוי להוסיף כ-40,000 אלף מקומות עבודה חדשים לעיר. רובע העסקים החדש יהיה גם מרכז התחבורה הגדול והמשולב בישראל. במסגרתו תפעל רכבת מהירה, שתי רכבות קלות, ויהיו בו נתיבי תחבורה ציבורית ופרטית, לצד מרחב ציבורי רחב ופעיל.

הרובע החדש יכלול מרכזי עסקים, תיירות, מלונאות, פנאי ותרבות. לפי הערכות המתכננים כ-65 אלף איש יעברו בו מדי יום. ברובע החדש יבנו 24 מבנים מתוכם 14 גורדי שחקים בני  מעל 24 קומות ועוד 9 גורדי שחקים של 36 קומות. במסגרת הפרויקט יורחב וישופץ מבנה בנייני האומה ויהפוך למרכז הכנסים הגדול במזרח התיכון. חברת עדן של עיריית ירושלים מנהלת את הפרויקט. חברת מוריה של עירית ירושלים מנהלת את הצד ההנדסי והתחבורתי בפרויקט. לאחרונה נבחר משרד האדריכלים הגרמני Topoek1 להוביל את תכנון המרחב הציבורי של הרובע החדש.

העבודות הראשונות על הפרויקט החלו בשנה האחרונה כמעט ללא שום הפרעה לציבור, כאשר עבודות התשתית והתכנון פועלות בצירים מקבילים על מנת לייעל ולקצר את התהליכים. השלב הראשון במסגרת הפרויקט, מתחיל בכריית מנהרה לחניון בן 5 קומות ובו 1,300 מקומות חנייה. במסגרת השלב הראשון מבוצעת גם בנייה של  הפרדה מפלסית לכלי הרכב ברחוב שז"ר, הרחוב הראשי של הפרויקט, שמטרתה לייצר מערכת משולבת של תחבורה ציבורית, פרטית ומעברים להולכי רגל. עבודות אלו מבוצעות על ידי משרד התחבורה, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים, באמצעות חברת מוריה.

ראש עירית ירושלים ברקת אמר במהלך הטקס היום, "זהו הפרויקט הגדול ביותר, המשמעותי ביותר והחיוני ביותר לעתיד העיר. עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים בשטח שגדול פי 5 ממגדלי עזריאלי. ירושלים של אחרי השלמת רובע העסקים החדש תהיה אחרת מזו שלפניו, עיר שלצד ההיסטוריה המפוארת שלה תשנה מקצה לקצה את המגמות שלה, מדעיכה לצמיחה והתעצמות כלכלית, מהגירה שלילית לעיר אטרקטיבית לצעירים". 

שר התחבורה כץ ציין כי, "הפרויקט כולל אינטגרציה מלאה בין כל אמצעי התחבורה הציבורית. הוא ישדרג משמעותית את התחבורה הציבורית לבירה ויאפשר לאלפי העובדים והפוקדים אותה מדי יום להגיע אליה וממנה במהירות ובנוחות".

השר אלקין אמר כי, "הפרויקט הוא בעל משמעות אסטרטגית לפיתוח ירושלים לא רק כמרכז הממשל הישראלי אלא גם כמרכז החיים העסקיים בישראל. הקמת הרובע תעזור לנו להצעיד את ההייטק בירושלים לרמה גבוהה יותר, תסייע לפתרון הבעיות של המימון השוטף של עיריית ירושלים ותקדם בצורה דרמטית את איכות החיים, איכות וכמות מקומות העבודה לתושבי העיר". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker