ישראגז נגד אמישראגז: תובעת 240 אלף שקל בגין ניסיון פגיעה בעסקיה

על פי כתב התביעה, כשנודע לחברת אמישראגז על ההצעה של ישראגז לספק גז בישול לבניין בנתניה, היא שלחה נציגים מטעמה לומר לדיירים: "זו חברה ערבית מהשטחים, חברה חאפרית"

אורה קורן
החלפת בלוני גז ביתי
צילום: קמחי מוטי
אורה קורן

חברת ישראגז (אופק), בבעלות חאלד קרשאן, הגישה אתמול לבית משפט השלום בתל אביב תביעה נגד אמישראגז, החברה הבת בנתניה, דוגית, ועובד החברה. לדברי החברה, הנתבעות פעלו, לכאורה, תוך ששימוש בלשון הרע ועוולות מסחריות, כדי למנוע ממנה להחליף אותה כספקית גז ביתי לבניין בנתניה. התביעה הוגשה יממה לאחר פירסום חקירת רשות ההגבלים בשוק הגז הביתי נגד אמישראגז ופזגז בחשד להסדר כובל, חלוקת שוק ודחיקת מתחרים קטנים מהשוק.

ישראגז פועלת בשוק מזה 12 שנים, והיא ספק גז מאושר על ידי משרד האנרגיה. על פי התביעה, פנתה ישראגז לנציג ועד בית בנתניה והציעה לספק לו גז במחיר של 15 שקל למ''ק. על פי פרסומי משרד האנרגיה, באותו מועד סיפקה אמישראגז באיזור נתניה גז במחיר ממוצע של 25.1 שקל למ''ק.

על פי כתב התביעה, כשנודע לאמישראגז על ההצעה של ישראגז, היא שלחה הודעה לנציג ועד הבית בו ציינה: "תיארתי לעצמי שזו לא פזגז. ישראגז זו חברה ערבית מהשטחים, שמתכסה תחת זהות ישראלית ואין לה נציגות באיזור שלנו בכלל, זו חברה חאפרית".

עוד נכתב כי הודעה ברוח דומה קיבל בא כח ישראגז, שהנתבעים סברו בטעות שהוא דייר בבניין. ההודעה שקיבל ציינה כי "לא ניתן להשוות חברה של חאפרים שמנהליה מואשמים בפלילים בגניבות גז ובפשיטות רגל, חברה שמשכנה בירושלים והקשר בינה ובין בטיחות ושירות מקרי לחלוטין - לחברת אמישראגז". באותה הודעה התבשר נציג התובעת כי באוגוסט יוזל הגז והמחיר של אמישראגז יירד ל-17.80 שקל.

בנוסף, צוין בכתב התביעה כי בפגישה בין עובד אמישראגז לנציג ישראגז הבין אותו עובד את טעותו וביקש לפנות לבעלי הדירות ולהבהיר כי מדובר בחברה ישראלית מורשית לספק גז, אולם בהמשך חזר בו.

מאמישראגז נמסר בתגובה כי "התביעה הגיעה בשעות הצהרים, החברה תגיב בהתאם לדין בבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker