באב''ד נגד יוגב: יודיע על עצירת תהליך הפרטת תעש

מקורות באוצר: התהליך להפרטת תעש לא צפוי להתחדש לפני שתתקבל הערכת שווי חדשה ומלאה לתעש

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב''ד צפוי להודיע למנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, על עצירת תהליך הפרטת תעש. כך, אמרו היום (ג') מקורות במשרד האוצר. לדבריהם, התהליך לא צפוי להתחדש לפני שתתקבל הערכת שווי חדשה ומלאה לתעש, שטרם התקבלה. נציגי משרד האוצר בדיון דרשו תוספות להערכת השווי שהתקבלה בעבר.

מהלך זה של באב"ד מגיע לאחר שאתמול החליטה רשות החברות הממשלתיות להתקדם בהפרטת תעש לשלב הבא של משא ומתן כספי עם אלביט מערכות, המתמודדת היחידה שנותרה במכרז, כך לפי מקורבים לדיוני ההפרטה. על פי המקורות, ההחלטה התקבלה ברוב של אנשי רשות החברות, חרף התנגדות החשבת הכללית והיועץ המשפטי של משרד האוצר, שמשתתפים בדיוני ההפרטה. לחשבת הכללית זכות וטו על עניינים כלכליים מתוקף חוק חובת מכרזים.

הפרטת תעש התעכבה על רקע המתנה להערכות שווי חדשות ובדיקות מבקר המדינה את מהכלי ההפרטה. במאי הוחלט להמשיך בהפרטת תעש לאחר שבדיקת המבקר הפיגה חששות באשר לכשירות המכרז.

עם זאת, העובדה שאלביט היא מתמודדת יחידה מעלה חששות לגבי התמורה שתתקבל במכירה. בנוסף עולים חששות תחרותיים כיוון שאלביט תהפוך אחרי הרכישה למונופול משמעותי ברכש היבשה של מערכת הביטחון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker