היבואנים היו המרוויחים העיקריים מהורדת המכס על דגים קפואים בפסח

דו"ח מרכז המחקר של הכנסת: הפטור ממכס הפחית את מחיר הדגים לצרכן - אך את עיקר ההפרש גרפו לכיסם היבואנים והקמעונאים ■ הורדת המכס על שמן זית הניבה הוזלה נאה לצרכן, והפטור ממכס על צ'יפס קפוא כמעט לא השפיע על השוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הורידה את מחיר הדגים הקפואים לצרכן, אך היבואנים והקמעונאים גרפו לכיסם את עיקר ההפרש. דבר דומה אירע גם עם הסרת המכס על צ'יפס קפוא. מנגד, הפטור ממכס על יבוא שמן זית הוביל להוזלה משמעותית לצרכן — כך עולה מדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שהוכן לבקשתו של ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני). הנתונים מתייחסים למחירים עד ארבעה שבועות לפני חג הפסח.

לנתוני הדו"ח יהיה משקל בהחלטת הממשלה אם להמשיך ב, ואף בבחירה בין מעבר מתמיכה עקיפה בחקלאים לתמיכה ישירה. לראיה, שר האוצר, משה כחלון, החליט לבטל באופן חד־צדדי את המכס על דגים מיובאים בהסתמך על נתונים אלה (ראו מסגרת).

צילום: אילן אסייג

לפי הדו"ח, המכס על יבוא ק"ג פילה אמנון קפוא ירד ב–13.7 שקלים, שמתוכם גרפו היבואנים והקמעונאים לכיסם 9.3 שקלים — בעוד שהמחיר לצרכן ירד ב–5 שקלים בלבד. כך קרה גם עם הורדת המכס על צ'יפס קפוא, בסך 2.5 שקלים לק"ג: היבואנים והקמעונאים גרפו 2.3 שקלים מתוכה, והמחיר לצרכן ירד ב–60 אגורות לק"ג בלבד. עם זאת, ניצול הורדת המכס על צ'יפס קפוא היה מועט — 20% בתחילת יוני — וייתכן שהכמות המועטה שיובאה לא השפיעה על השוק מספיק כדי להוביל לירידת מחירים.

מנגד, הורדת המכס על שמן זית ב–1.7 שקלים השתלמה לצרכנים במיוחד — עם הנחה של 3.3 שקלים לק"ג.

ח"כ ברושי: "כישלון של מדיניות האוצר"

מהנתונים עולה גם כי חלקם של היבואנים והקמעונאים במחיר הצ'יפס הקפוא גדל מ–4.9 שקלים בינואר־מארס 2016 ל–7.2 שקלים בסוף יוני 2016 — גידול של 58.6%. משמעות הדבר היא שהורדת המכס ומחירי היבוא הובילו לירידה מתונה יחסית של 4.5% בלבד במחיר לצרכן, אך לגידול חד של 47.1% בחלקם של היבואנים והקמעונאים.

הורדת המכס על דגים מיובאים, שעליה הכריז שר האוצר כחלון לקראת פסח 2016, הובילה לירידת מחירים בהשוואה לפסח 2015. פילה אמנון קפוא בוואקום נמכר בפסח 2016 במחיר הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות: 21.3 שקל לק"ג. זאת לעומת 30.9 שקל לק"ג ב–2015 (ירידה של 31%). ב–2014 נמכר אמנון בוואקום ב–31.1 שקל לק"ג וב–2013 — 24.6 שקל לק"ג.

בשיחות ישירות מול משה כחלון הצליח עייני להגיע להבנות כאלו ואחרות
בשיחות ישירות מול משה כחלון הצליח עייני להגיע להבנות כאלו ואחרותצילום: אמיל סלמן

מחיר דג אמנון טרי היה 19.15 שקל לק"ג בשבוע שלפני פסח 2016, לעומת 23.7 שקל בשבוע שלפני פסח 2015. ואולם מחירי הדגים הטריים עלו לאחר החג.

מהדו"ח עולה כי הורדת המכס, מחיר היבוא והמע"מ על שמן זית נותבה כולה לצרכן. הירידה מ–4.4 שקלים לק"ג בתחילת 2016 ל–2.7 שקל לק"ג במארס־יוני 2016 הובילה לירידה של 0.5 לק"ג בנתח המקטע של היבואנים והקמעונאים — וירידה של 3.3 שקלים במחיר הסופי לצרכן.

ח"כ ברושי אמר בתגובה לפרסום הדו"ח כי "נתוני היבוא של המוצרים החקלאיים מחג הפסח האחרון מהווה הוכחה נוספת לכישלון מדיניות האוצר ומשרד החקלאות. ההסכם עלה למדינה כ–140 מיליון שקל כתוצאה מאובדן הכנסה מהמכסים שהורדו והתמיכה הישירה שנתנה המדינה לחקלאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker