מעצר החשוד במעילת יהלומים הוארך; בנו נעצר

חנן אברמוביץ חשוד במעילה בהיקף של כ–55 מיליון דולר ■ בנו נעצר גם הוא

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

מעצרו של חנן אברמוביץ, החשוד במעילה בהיקף של כ–55 מיליון דולר, הוארך אתמול ביומיים - כך מסרו מקורות בבורסת היהלומים. גם בנו נעצר ל–24 שעות. לדברי המקורות, הבן זומן לחקירה לאחר שיהלומנים טענו כי היה מעורב בעסקי אביו, והוא טען בחקירתו כי אינו זוכר דבר.

אברמוביץ טוען כי מאז אוקטובר 2015 הוא מתמודד עם קשיים כלכליים, וכי אין מדובר בהונאה אלא בכישלון עסקי.

חנן אברמוביץ'

בשבוע שעבר אמר מנכ"ל בורסת היהלומים, אלי אבידר, כי "בבורסה מעריכים כי מדובר בהונאה. בחודשים האחרונים האיש מסר 10–12 גרסאות ליהלומנים, שכולן, ככל הידוע לנו, לא היו נכונות. הוא אמר שהוא צריך לקבל כסף מהונג קונג, או שבעוד שבועיים הוא צריך לקבל יהלומי גלם — וכל אלה לא קרו. "במשך שבעה חודשים הוא משך את כולם", אמר אבידר.

"למיטב הבנתנו, מדובר בפעולת הונאה מתוחכמת. אנחנו יודעים שהוא לקח סחורות ובשלב מסוים הפסיק לשלם. מאותו רגע הוא המשיך לקחת סחורות בלי לשלם. אפילו כשפנו אלינו שלשום הוא דיבר עם כל אחד מהנושים, אמר ש'מחר הכסף יהיה בבנק', ולא קרה דבר", הוסיף. לדבריו, "בבורסה מעריכים כי מדובר בעוקץ, ולכן פנינו למשטרה שתיכנס לחקירה".

אביחי ורדי, עורך דינו של אברמוביץ', אמר בשבוע שעבר כי "אין מדובר בהונאה, אלא בנפילה עסקית. במדינת ישראל היו לא מעט נפילות עסקיות בסכומים הרבה יותר גבוהים, במיליארדים, ואף אחד לא הפך את זה למעילה או לתיק דגל למיגור נפילות. זוהי לא מעילה אלא נפילה עסקית. מותר לעשות שגיאות עסקיות, וזה לא הופך אותה לתרמית. ענף היהלומים בכל העולם עבר מכות קשות. גם בבורסה היו לא מעט נפילות".

אורה קורן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker