אורה קורן

התעשייה האווירית (תע''א) זכתה בהזמנה מחברת לוקהיד מרטין לייצור 40 זוגות נוספים של כנפיים למטוס ה-F-35 האמריקני. כך נמסר היום (ב') מתע''א. על פי ההערכות, היקף העסקה החדשה עומד על כ-100 מיליון דולר.

לפי תע"א, ההזמנה החדשה מתבצעת על רקע שביעות הרצון של לוקהיד מרטין מאיכות הייצור ומהעמידה בלוחות הזמנים, מאז החלה אספקת הכנפיים במהלך 2015. עד כה ייצרה תע''א שישה זוגות כנפיים והיא צפויה לספק כתריסר זוגות במהלך המחצית הראשונה של 2016, כחלק מההזמנה הקודמת.

מטוס F-35 של לוקהיד מרטין
מטוס F-35 של לוקהיד מרטיןצילום: AP

פס הייצור של כנפי מטוס ה-35-F האמריקני נחנך בשנת 2014 במפעל להב של תע''א, בעקבות חתימת הסכם עם לוקהיד מרטין לאספקת של כ-800 זוגות כנפיים במהלך תקופה של כ-10-15 שנים, בהיקף המוערך בכ-2.5 מיליארד דולר.

מרכז ייצור הכנפיים של מפעל להב, אשר זוכה למוניטין בינלאומי רב בשל הידע והניסיון הרבים שצבר בייצור כנפיים עבור מטוסי 16-F ו- 38-T, צפוי לייצר מאות זוגות כנפיים למטוסים שישמשו חילות אוויר מכל העולם. מאז חתימת חוזה הייצור, השקיעה תע''א משאבים רבים במערכות ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר, והקימה קו ייצור חדשני המאופיין ברמות דיוק קפדניות, בקרה מחמירה של תנאי לחות וטמפרטורה ואבטחת איכות, באופן המאפשר לפתח, בין היתר, רכיב ייחודי וחדשני מחומרים מרוכבים לחלקים העליונים של הכנפיים.

"לוקהיד מרטין מעריכה את מחוייבות התעשייה האווירית לפרויקט ה-F-35, ומכירה באיכות התוצרים שלה", ציין ג'ף באביון, ראש פרויקט ה-F-35 העולמי בלוקהיד מרטין. "הזמנה זו מהווה עדות לאמון שאנו רוחשים להמשך הצלחת שיתוף הפעולה בין החברות בעתיד".

יוסי וייס, מנכ"ל תע"א
יוסי וייס, מנכ"ל תע"אצילום: אייל טואג

יוסי וייס, מנכ"ל תע''א אמר כי "הקדמת ההזמנה על-ידי לוקהיד מרטין מהווה הבעת אמון חזקה ביכולותיה של התעשייה האווירית כשותפה משמעותית בפרויקט פיתוח מטוס הקרב המתקדם בעולם, תוך הקפדה על בקרת עבודה מחמירה ביותר, ולצד הטמעת מערכות פיתוח חדשניות בקו הייצור. אנו גאים בשיתוף הפעולה הזה ומאמינים כי ימשיך ויעמיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker