תוכנית ההבראה של תע"א: מיליארד שקל מהאוצר למימון פרישתם של 1,000 עובדים

התוכנית מתגבשת במסגרת שיחות לא רשמיות של הנהלת התעשייה האווירית עם נציגי העובדים ■ האוצר: "לא מכירים סיכום כזה"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

הנהלת התעשייה האווירית מגבשת תוכנית הבראה לחברה במסגרת שיחות לא רשמיות עם נציגי העובדים - כך אמר אתמול מקורב לחברה ל-TheMarker. לדבריו, במסגרת המגעים הציעו העובדים שמשרד האוצר יממן את עלויות הפרישה המוקדמת של כ-1,000 מ-16 אלף עובדיה. זאת, כדי לשמור על החוסן הפיננסי שנותר לחברה, שמצבה הורע מאוד אשתקד. לדברי המקור, בתע"א התחילו בשיחות עם משרד 
האוצר בסוגיה.

עם זאת, ממשרד האוצר נמסר כי "המשרד אינו מכיר סיכום כזה". תוכנית ההבראה צריכה לכלול הוצאה לפנסיה מוקדמת של כ–1,000 עובדים. עלות הפרישה של כל עובד מוערכת במיליון שקל. עם זאת, ייתכן כי בשל העלויות הגבוהות יוצאו לפרישה מוקדמת פחות עובדים בשלב ראשון. על פי המקור, את הדרישה מבססים העובדים על תקדים רפאל, שכשנהפכה בשלהי שנות ה-90 מיחידת סמך לחברה ממשלתית, נטלה המדינה את עלויות השינוי במעמד העובדים והפרישה המוקדמת.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האוויריתצילום: זיו קורן

סעיפים נוספים בתוכנית ההבראה כוללים קיצוץ עלויות שכר בכ-7% להנהלה ולעובדים. ייתכן שהקיצוץ בשכר העובדים יהיה נמוך מהקיצוץ בשכר ההנהלה. ככל הנראה, ההנהלה כבר קיצצה בהוצאות בגין שימוש בנציגים ויועצים בחו"ל בשיעור דומה. הכספים שיקוצצו מעלויות השכר ישמשו להשקעות בשיווק בחו"ל, כדי לחדש את צבר ההזמנות של החברה, שלא צמח ב-2015 כמו בשנים הקודמות. עסקות גדולות נותרו לא חתומות או לא יצאו לפועל מסיבות פוליטיות, ובהן עסקות במאות מיליוני שקלים מול ברזיל.

עוד כוללת התוכנית ביטול כפילויות בחטיבה האזרחית, הגורמת לרוב ההפסדים, והקטנת מספר המנהלים במטה החברה. בנוסף, מתכננת החברה לפתח פעילויות בחו"ל, במקומות שבהם עלות הייצור נמוכה יותר והחופש הניהולי גדול יותר. נושא נוסף שהנהלת תע"א רוצה לקדם מול האוצר הוא החזרת החברה לזכאות להטבות במסגרת חוק עידוד השקעות הון. שינוי החוק ב-2012 הוציא ממנו את החברות הממשלתיות, שלא נהנות ממענקים והטבות מס אף שהן מייצאות. זאת, בניגוד לאלביט הפרטית, שנהנית מהטבות החוק. בתע"א טוענים כי זו אפליה לרעה, שמקשה עליה להתחרות במכרזים מול אלביט.

תע"א צפויה לסיים את 2015 עם רווח נקי קטן מאוד, הודות לתוצאות טובות יחסית ברבעון הרביעי. עם זאת, צבר ההזמנות של החברה מעורר דאגה וחשש, שאם לא תיחתם עסקה משמעותית בשנה הנוכחית, החברה עלולה לעבור להפסד. לתע"א טכנולוגיות צבאיות מהמתקדמות בעולם, אולם חולשת היחידות האזרחיות שלה, העוסקות בבניית מטוסי מנהלים והסבת מטוסים, פוגעת בתוצאותיה הכספיות מאז המשבר העולמי ב-2008.

תע"א סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2015 עם הכנסות של כ-10.5 מיליארד שקל והפסד נקי של כ-35 מיליון שקל. את 2014 סיימה החברה עם מכירות של כ-15 מיליארד שקל ורווח נקי של כ–105 מיליון שקל.

מתע"א נמסר בתגובה כי "התעשייה האווירית היא חברה המחזיקה בתשתיות לאומיות וביטחוניות של מדינת ישראל, ואך טבעי כי הממשלה, כבעלים של החברה, תסייע במהלך שיבטיח את המשך צמיחתה, את יכולתה להתחרות בשווקים הבינלאומיים ואת עתידם והבטחת פרנסתם של אלפי עובדיה, כולל העמדת ההון הדרוש לביצוע מהלך הפרישה המוקדמת של עובדים בחברה, כפי שנהגה הממשלה במקרים דומים בעבר".

מוועד העובדים של תע"א לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker