נסטלה מצטרפת להסכם התאגידים הרב-לאומיים של המדען הראשי

אסם, הנמצאת בשליטת נסטלה, תהנה גם היא מן ההסכם ■ במסגרת המסלול מסייעת המדינה לחברות באיתור טכנולוגיות ישראליות העונות לצורכיהן, ומעניק תמיכה כספית למימון המו"פ הנדרש להשלמת הפיתוח

אורה קורן

המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, אבי חסון, חתם אתמול על הסכם שיתוף פעולה עם חברת נסטלה, שמטרתו להקל על חברות הזנק ישראליות להשתלב בפעילות הטכנולוגית והשיווקית של החברה בעולם. על פי ההסכם, תצטרף נסטלה למסלול שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח (מו"פ) של תאגידים רב-לאומיים.

במסגרת המסלול מסייע המדען הראשי לחברות רב-לאומית באיתור טכנולוגיות ישראליות העונות לצורכי התאגידים, ומעניק תמיכה כספית למימון המו"פ הנדרש להשלמת הפיתוח. התאגידים הרב-לאומיים תומכים בפרויקט המשותף בסיוע שווה ערך למענק המדען - בהשקעה כספית, או באמצעות השאלת ציוד פיתוח, יעוץ טכנולוגי ורגולטורי, הכוונה שיווקית וכיו"ב. כך עוזרים התאגידים לחברה הישראלית לצמוח, ופותחים בפניה אפשרויות שיווק בחו"ל.

שקי קפה של חברת נסטלהצילום: בלומברג

סמנכ"ל האסטרטגיה והחדשנות של נסטלה, ואלריו נאניני, אמר כי ההסכם מבטא את החתירה ארוכת הטווח של החברה להציג מוצרים חדשים ומשופרים לשוק העולמי. "ישראל מציעה מאגר מתפתח בהתמדה של חדשנות במגוון רחב של תחומים – ובנסטלה מאמינים בפוטנציאל הקיים כאן במסגרת תחומי הפעילות הנוכחיים שלה, כמו גם בכיוונים עתידיים", אמר נאניני.

את ההסכם יזם מטה השיווק של קבוצת אסם. איילת ליפשיץ, סמנכ"לית שיווק קבוצת אסם-נסטלה ישראל: "אנחנו מאמינים, מתוך עבודה רציפה בשוק הישראלי ואל מול מה שמתרחש בנסטלה, שיש מקום בעולם לרעיונות, לחברות חדשות, וליזמות איכותית ויצירתית".

אלנית קבסה, מנהלת החדשנות של הקבוצה, אמרה כי "זו הזדמנות מצוינת לייצר פלטפורמה של צמיחה חדשה שמקורה בגרעין היצירתי והחדשני שקיים בארץ, שהוא יוצא דופן בצורה משמעותית בזירה הגלובאלית. אנחנו צופים כי כבר במהלך השנה ייכנסו חברות ישראליות למסגרת התמיכה החדשה - מגעים עם חברות ישראליות נערכים מזה מספר חודשים".

הסכם שכולל עשרות תאגידים

נסטלה מצטרפת לעשרות תאגידים בינלאומיים שחתמו על ההסכם, מתחומי המזון, היי טק, תרופות ורכב. בין החברות נמצאות יוניליוור, אבוט, אינטל, אורקל, IBM, אלקטל, ג'נרל אלקטריק, BT, דויטשה טלקום, טלקום איטליה, מיקרוסופט, מֶרק (הגרמנית), HP, סאן, קוקה קולה ורנו-ניסן.

מערך המו"פ של נסטלה מתמקד בפיתוח מוצרים חדשים וביישום חידושים טכנולוגיים בתהליכי הייצור של מוצרי מזון. במקביל, עוסקת החברה גם במחקר מדעי בסיסי, העוסק בין השאר בבחינת הקשר בין הרגלי האכילה ומשתנים סביבתיים אחרים, ובין היבטי בריאות ותהליכים גנומיים. בנסטלה מעריכים כי השילוב בין מחקר מדעי ובין פיתוח טכנולוגי יולידו הבנה טובה יותר של השפעות התזונה על אופן הביטוי של גנים שונים, ויאפשרו לשפר את בריאות הדורות העתידיים, ויתרמו לאיכות חייהם.

בטקס חתימת ההסכם ציין חסון כי "שיתוף פעולה עם נסטלה העולמית פותח הזדמנויות חדשות לחברות ישראליות פורצות דרך בתחומי המזון, ולאורך כל שרשרת הערך של התעשייה. השילוב בין חדשנות מדעית וטכנולוגית ישראלית ובין יכולות הייצור, השיווק והנוכחות הבינלאומית של נסטלה, מאפשרים להציע מענה טוב יותר לאתגרים הגלובליים.

"הצטרפות נסטלה, הנהנית ממעמד של מובילה עולמית בתחומה, למסגרת תוכניות המדען הראשי, היא הבעת אמון באטרקטיביות של התעשייה החדשנית בישראל בקרב תאגידים רב-לאומיים בתחומי מוצרי הצריכה, ובתעשיות המסורתיות לכאורה, המנהלות חיפוש מתמיד אחר דרכים לחדשנות. אסור לנו, כאומת הסטראט אפ, להגביל עצמנו לתחומי טכנולוגיות המידע והתקשורת. אנו חייבים לחתור להתייצב כמובילי חדשנות במגוון רחב ככל האפשר של תחומי משק ותעשיה - ושיתוף הפעולה עם נסטלה יקדם את העשייה הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker