סערת תעש: ועדת המכרזים תגיש ביום ראשון את המלצותיה

הוועדה דנה בתלונות על ניגודי עניינים לכאורה במכרז תעש, וחששות כי המכרז נתפר לאלביט מערכות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

ועדת המכרזים ברשות החברות הממשלתיות סיימה אתמול כחמש שעות של דיונים בנוגע לתלונות שהוגשו למבקר המדינה על מכרז תעש. הוועדה תגבש את המלצותיה ותעבירן לשר האוצר ביום ראשון. על בסיס המלצות אלה, בין היתר, יחליט כחלון אם להמשיך את המכרז או להקפיאו. חברי הוועדה כוללים את מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, סגנו מאיר שמרה, היועצת המשפטית של הרשות דלית זמיר, היועץ המשפטי של משרד האוצר, יואל באריס וסגן החשכ"לית, אבי גבאי. כחלון צפוי לייחס לדבריהם משקל מיוחד.

בין הטענות שבודק המבקר נמצא ציטוט של יוגב, לפיו משרד הביטחון הפעיל לכאורה לחצים לטובת אלביט - ציטוט שלטענת מקורבים הוצא מהקשרו. בנוסף, בודק המבקר חשד לניגודי אינטרסים של רואי חשבון, יועצים ודירקטורים בתהליך.

אורי יוגבצילום: חיים צח / לע"מ

התלונות שהגיעו למבקר המדינה עסקו בניגודי עניינים לכאורה במכרז תעש, וחששות כי המכרז נתפר לאלביט מערכות. המתמודדות היחידות שחתמו על מסמכי המכרז הן אלביט מערכות ופלקסטרוניקס. בעלת השליטה בפלקסטרוניקס היא חברה ציבורית גלובלית בתחום התקשורת שהתאגדה בסינגפור ונסחרת בנאסד"ק, ולא ברור הקשר שלה לתעש הביטחונית. ההערכות הן כי אלביט תזכה במכרז, מכיוון שהפרמטר היחיד לזכייה הוא המחיר. רכישת תעש על ידי אלביט תגביר את הריכוזיות בשוק הביטחוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker