צחי פישביין, יו"ר הטוטו, נפטר הבוקר מדום לב במהלך ריצת בוקר

פישביין הכפיל את מכירות הטוטו לשלושה מיליארד שקל, והציב יעד של הגדלת המכירות לכ-5 מיליארד עד 2020 ■ היה מי שהכניס לארץ את אופיס דיפו ובאחרונה כיהן גם כדירקטור ברפאל ובמבטח שמיר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איש העסקים צחי פישביין (57), יו"ר הטוטו משנת 2009, נפטר הבוקר מדום לב במהלך ריצת בוקר בתל-אביב. פישביין הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

פישביין מונה לתפקידו האחרון על ידי שרת התרבות והספורט לשעבר, לימור לבנת, וכיהן בו בהתנדבות בששת השנים האחרונות. בתקופתו, גדל מחזור המכירות של הטוטו מ-1.5 מיליארד שקל לכ-3 מיליארד שקל.

צחי פישביין. חי על כספי מהמרים, מייצג את טוהר המידות והמוסרצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

פישביין הוביל לשינוי מבני וארגוני בטוטו תוך קידום נשים לעמדות הנהלה בכירות, ומינה לראשונה מנכ"ל מתוך הארגון. במקביל יזם וביצע מכרז בינלאומי לשידרוג התשתית הטכנולוגית של הטוטו, הוביל את כניסת הטוטו להימורים על מרוצי סוסים ולפיתוח פלטפורמות הימורים באינטרנט ובסלולר. עליית ההכנסות תורגמה להשקעות גדולות בספורט ובכלל זה בהקמת אצטדיונים ואולמות ספורט חדשים בכל בארץ, תוך מתן דגש מיוחד על קידום הספורט בקרב ילדים ונוער.

לפני ימים ספורים הודיע פישביין כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל מפעל הפיס וכי הוא חוזר לשמש כיו"ר פעיל של הטוטו, בהתנדבות, במטרה לקדם ולהוציא לפועל את התכנית האסטרטגית להביא את הטוטו ליעד מכירות של 5 מיליארד שקל בתוך חמש שנים, עד 2020.

פישביין, רואה חשבון בהשכלתו וטייס קרב בחיל האוויר הישראלי שהשתחרר ה-1982 בדרגת רב סרן, הכניס לארץ את הרשת האמריקאית לציוד משרדי, אופיס דיפו בשנת 1993, והיה המנכ"ל הראשון שלה. אופיס דיפו צמחה תחת ניהולו והעסיקה 1,300 עובדים ב-43 סניפים ובמטה הרשת. בשנת 2008 עברה הרשת לבעלות מלאה של רשת אופיס דיפו העולמית.

בשנים האחרונות שימש פישביין דירקטור בחברה הממשלתית רפאל, ובאחרונה התמנה גם כדירקטור חיצוני במבטח שמיר, שבשליטת איש העסקים מאיר שמיר.

איציק לארי, מנכ"ל הטוטו, ספד הבוקר לצחי פישביין ואמר: "הכרתי את צחי בשנים האחרונות מקרוב, וביחד - תחת הנהגתו - הובלנו את הטוטו להישגים חסרי תקדים. צחי היה לי לחבר קרוב ומנטור עיסקי. בימים האחרונים הוא שב לפעילות מלאה בטוטו במטרה להוביל את המשך צמיחת הטוטו ליעד מכירות של 5 מיליארד שקל, תכנית שהגדיר ועיצב בחזונו וסחף אחריו את כולנו באמונה שניתן להשיגה. צחי היה אוהב ספורט אמיתי שנרתם ופעל בהתנדבות לסייע לספורט בישראל. דירקטוריון הטוטו, ההנהלה והעובדים המומים, עצובים וכואבים את לכתו ובאופן אישי הוא יחסר לי עד מאד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker