הירידה בייצור ההיי-טק גוררת מטה את הייצור התעשייתי: ירידה של 5.2% ברבעון השלישי

הייצור התעשייתי, כריה וחציבה - מהקטרים היותר חשובים של המשק, ירד גם ברבעון השלישי של 2015, ב-5.2% (במונחים שנתיים), לאחר ירידה של 3% ברבעון השני של השנה

מוטי בסוק
מוטי בסוק

מנתונים שפירסמה היום (חמישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי הסיבה העיקרית לירידה בייצור התעשייתי היא הירידה בייצור ההיי-טק; ירידה של 16.9% ברבעון השלישי של השנה, לאחר ירידה של 9.0% ברבעון הקודם. ייצור ההיי-טק מגיע לכ-50% מכלל הייצור התעשייתי.

ייצור הטכנולוגיה המעורבת-מסורתית ירד ברבעון השלישי של השנה ב-5.9%, לאחר ירידה של 3.7% ברבעון הקודם. מאידך ייצור הטכנולוגיה מעורבת היי-טק עלה ברבעון השלישי ב-8.0%, פי 2 מהעלייה ברבעון הקודם. ייצור הטכנולוגיה המסורתית עלה ברבעון השלישי ב-1.6% לאחר ירידה של 0.4% ברבעון הקודם.

צילום: עופר וקנין

מספר העובדים בענפי התעשייה, כריה וחציבה ירד ברבעון השלישי ב-2%, וגם מספר העובדים בהיי-טק ירד ברבעון זה ב-2%.

מכירות ענפי התעשייה כריה וחציבה לחו"ל המשיכו לאכזב מאוד, ירידה של 15.0% ברבעון השלישי לאחר ירידה של 16.6% ברבעון הקודם. במכירות ההיי-טק לחו"ל נרשמה בחודשים יולי-ספטמבר ירידה של 14.6% לאחר ירידה של 16.7% ברבעון הקודם.

לעומת זאת - בפדיון מכירות ענפי התעשייה, כריה וחציבה לשוק המקומי, נרשמה ביולי-ספטמבר התאוששות; עלייה של 5% לעומת עלייה של 1.5% ברבעון הקודם. גם במכירות ההייטק לשוק המקומי נרשמה ברבעון השלישי עלייה, אם כי מעט נמוכה יותר, 4.1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ