"תע"א משקיעה מיליון שקל בפרסום תדמיתי - כשהיא קרובה להפסד"

מקורות בתעשייה האווירית מבקרים את שיתוף הפעולה עם "ידיעות אחרונות" ו-ynet; תע"א: "החברה פועלת לקידום נשים בתחום"

אורה קורן
אורה קורן

"לא ייתכן שחברה עם תוצאות כספיות כה גרועות, שלא מצליחה להתייעל, מבזבזת מיליון שקל על פרסום תדמיתי בישראל, כאשר הבעיות שלה הן בחו"ל - שם היא צריכה להשיג מכרזים", אמרו בסוף השבוע מקורות בתעשייה האווירית (תע"א). הדברים נאמרו בתגובה לשיתוף הפעולה בין החברה לעיתון "ידיעות אחרונות" 
ו-ynet, שלדבריהם נועד לשפר את תדמיתה הירודה של תע"א בישראל. המהלך, שמקודם על ידי חברת הפרסום גיתם, כולל מסע להעלאת המודעות למקצועות ההנדסה בקרב תלמידות תיכון, ומושקעים בו כמיליון שקל.

"החברה נמצאת בכאוס, אין לה כיוון אסטרטגי ברור, שנים שהיא לא מצליחה להתייעל, אבל יש לה כסף לשפוך על שיפור תדמיתי - מהלך שאינו מקובל בתעשיות הביטחוניות בישראל, גם לא באלה שרווחיות ממנה בהרבה", הוסיפו המקורות.

הידיעה והמודעה שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע
הידיעה והמודעה שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע

בסוף השבוע פורסם ב"ידיעות אחרונות" עמוד העוסק בשילוב בנות בלימודי ההנדסה. הידיעה העליונה עסקה בתלמידות תיכון שנרשמו לטכניון, ומתחתיה פורסמה ידיעה שכותרתה "המדענית שנלחמת בקסאמים". בידיעה זו צוין כי ויקי אלמן, ראש תחום הנדסת מערכות במפעל אלתא (חברה בת של תע"א), תדריך תלמידות תיכון במיזם "מהנדסות העתיד". לקורא הממוצע זו עשויה להיראות ידיעה לכל דבר, אף שבתוכנה משולב מידע על תע"א ועל הפרויקט המשותף לחברה ולעיתון.

הידיעה נפתחת במידע שהופץ בשבוע שעבר לכלי התקשורת, על מערכת מכ"ם מתקדמת שתע"א חשפה. מכיוון שאלמן עובדת באלתא, שפיתחה את המכ"ם המשמש את כיפת ברזל, הידיעה מזכירה את חלקה של תע"א בפיתוח מבלי להזכיר כלל את רפאל, שמערכת כיפת ברזל פותחה על ידה. כמו כן נכתב בידיעה כי אלמן תהיה אחת מהמנטוריות שידריכו תלמידות בפרויקט מהנדסת העתיד של תע"א, "ידיעות אחרונות" ו-ynet.

בידיעה אף משולבת מודעה המפרטת כיצד אפשר להשתלב בפרויקט "מהנדסות העתיד".

מתע"א נמסר: "כחברת ההיי־טק הגדולה בישראל, פועלת תע"א כל העת לטיפוח ההון האנושי שלה ולקידום דור העתיד של המהנדסים בישראל, ואף שמה לה למטרה לקדם את הנשים בתחום. בהתאם, פרויקט מהנדסות העתיד תומך בצורך הלאומי של עידוד הדור הבא של מהנדסות ומדעניות בישראל, בהלימה למטרותיה של החברה מול ההון האנושי לו היא זקוקה להמשך צמיחתה. אנו שמחים על ההתעניינות הרבה בפרויקט, המובל על ידי ועדה ציבורית של בכירים ובכירות בהיי-טק, ועל כך שנרשמו כבר מאות בנות מצטיינות כדי להשתתף בו, והן יודרכו על ידי עשרות מנטוריות של תע"א. נמשיך לפעול כדי לקדם מטרות חשובות אלה גם בעתיד".

דרוש שינוי אסטרטגי

תע"א אינה החברה הראשונה שפועלת לטיפוח כוח אדם מקצועי, על רקע מחדל ממשלתי מתמשך בתחום ב-20 שנה האחרונות. למעשה, החברה מפעילה זה שנים במתחמה באזור נתב"ג בית ספר מוכר על ידי משרד הכלכלה להכשרת תלמידים במקצועות ההנדסה המותאמים לצרכיה. גם חברת האנרגיה אורמת הקימה במתחמה בית ספר להכשרת מהנדסים בתחומי פעילותה.

החלוץ בתחום היה סטף ורטהימר, שהקים במתחם ישקר בתפן בית ספר להכשרת תלמידים שנשרו מבתי ספר ממשלתיים, כדי להכשירם במקצועות הטכניים. באחרונה אף הרחיב ורטהימר את פעילותו, בשיתוף משרד החינוך, לבתי ספר יוקרתיים - הריאלי בחיפה וגימנסיה הרצליה - כדי לשדרג את הדימוי של לימודי מקצועות ההנדסה והאלקטרוניקה, ממקצועות לתלמידים בעייתיים למקצועות יוקרתיים. אף אחת מהיוזמות האלה לא כללה פרסום תדמיתי לחברה המובילה את הפרויקט במסווה של חומר עיתונאי.

לתע"א יכולות פיתוח מהמתקדמות בעולם ומכירות של כ-4 מיליארד דולר בשנה, ולמרות זאת, מקורבים לחברה חוששים כי היא תגיע השנה או בשנה הבאה לסף הפסד, אם לא יהיה שינוי משמעותי בהתנהלותה. חוזים במאות מיליוני שקלים, שהחברה ממתינה חודשים ארוכים להשלמתם, עדיין לא נחתמו, מסיבות כלכליות בצד הרוכש או מסיבות פוליטיות. כפי שנחשף בשבוע שעבר ב-TheMarker, על רקע ההידרדרות בתוצאותיה העסקיות, החברה צריכה לפטר כ-1,000–1,200 עובדים ולגבש תוכנית אסטרטגית חדשה וכוללת. אלא שלדברי מקורבים לחברה, כבר שנים שומעים בתע"א על תוכניות אסטרטגיות שקמות ונופלות, ודבר אינו משתפר.

בתע"א מודעים לצורך בשינוי אסטרטגי עמוק, אך מכוונים לאיחוד מטות וביטול כפילויות בלבד. לחברה פעילות אזרחית מפסידה הגורמת לאבטלה של מאות עובדים, שעלותם לחברה נאמדת בעשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות. יו"רים ומנכ"לים שהתחלפו בשנים האחרונות בחברה לא הצליחו לגבש הבנות עם ועד העובדים החזק, ובשיחות האחרונות בין הצדדים, שהופסקו לפני כמה חודשים, הוסכם על הוצאה לפנסיה מוקדמת של עובדים עם חבילת פיצויים של כמיליון שקל לעובד. אם המהלך יכלול 1,000 עובדים, יידרשו כמיליארד שקל לביצועו, ובחברה טוענים כי אין לה מקורות לסכום זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ