מחאת הטרקטורים: המשטרה מנעה מהחקלאים להגיע עם הטרקטורים למשכן הכנסת

המפגינים, חברי התאחדות החקלאים והאיכרים, דורשים הקמת ועדה לטיפול בבעיות הענף לטווח ארוך, תוך שהם מתעלמים מהמגעים הנוכחיים של התאחדות החקלאים כמייצגת הענף עם הממשלה בנושא

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיירת הטרקטורים בדרך להפגנה של התאחדות החקלאיםצילום: אמיל סלמן
אורה קורן

מחאת החקלאים הגיעה לבירה: חלק מהחקלאים הגיעו לעצרת המחאה עם טרקטורים שיצאו ממחנה עופר ונסעו עד להתאספות בגן הורדים בעיר. לדברי המארגנים, מאות חקלאים זועמים התכנסו בשעות הצהריים במקום. השיירה נעצרה בדרכה למשכן הכנסת על ידי המשטרה, ליד חניון משרד הכלכלה, בנימוק שהמשטרה לא צפתה את כמות הטרקטורים.

את המחאה מארגנת התאחדות החקלאים והאיכרים בראשות דובי אמיתי, לאחר שפרשה מהתאחדות החקלאים. מדובר בארגון קטן יחסית, לעומת התאחדות החקלאים בראשות מאיר צור, המאגדת את רוב החקלאים.

דובי אמיתיצילום: אבי פז

המוחים דורשים הקמת ועדה משותפת לממשלה ולחקלאים, על בסיס החלטת ממשלה, שתדון בבעיות הענף ותתחייב להגיש המלצות תוך שלושה חודשים. בהתאחדות של אמיתי מתעלמים מהמגעים בין התאחדות החקלאים למשרדי האוצר והחקלאות על אותם הנושאים.

לדברי אמיתי, הוועדה תדון בהשוואת התמיכה בחקלאי ישראל, לתמיכה בחקלאים במדינות ה- O.E.C.D, בהצעת חוק ממשלתית לצמצום פערי התיווך, פירוק הריכוזיות והמונופולים המוסווים, הורדת מחיר המים לעלות ההפקה בלבד, ביטול כל המיסים והאגרות לעובדים זרים, בניית שוק סיטונאי חדש והארכת חוק הגליל ב- 10 שנים נוספות עד שנת 2027.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker