אפי רוזנהויז נכנס לכלא: החל לרצות עונש מאסר בפועל של חודשיים

מקורות במגזר העסקי: "עם כל הכבוד לכל העבודה של הרשות להגבלים, כשאדם כזה כמו מנכ"ל שופרסל לשעבר נכנס לכלא - זו ההרתעה הכי גדולה"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז מתחיל היום לרצות עונש מאסר בפועל של חודשיים. אחיו ירצה חודשיים וחצי בעבודות שירות. בנוסף נגזר עליו קנס של 450 אלף שקל. העונש, המהווה עליית מדרגה משמעותית בעבירות הגבלים, נגזר בעקבות נסיון לביצוע הסדר כובל והפרת תנאי המיזוג של שופרסל וקלאבמרקט.

מקורות במיגזר העסקי אמרו, כי כל צעדי רשות ההגבלים לא מרתיעים, כפי שמרתיעה כניסתו של אדם במעמד זה לכלא. רוזנהויז היה מנכ"ל מוערך מאוד בטרם התפוצצה פרשת שופרסל.

אפי רוזנהויזצילום: אמיל סלמן

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן גזר על אפי רוזנהויז, לשעבר מנכ"ל שופרסל ארבעה וחצי חודשי מאסר, מתוכם חודשיים לריצוי בפועל וחודשיים וחצי נוספים בעבודות שירות. על סמנכ"ל השיווק של הרשת, אלי גידור גזר חודשיים וחצי מאסר מהם חודש מאסר בפועל.

השופט קבע, כי "שופרסל, רוזנהויז וגידור פעלו באלימות ובכוחניות כלכלית כלפי הספקים על ידי ההוצאה החד צדדית והמידית של מוצרים מן המגוון, לצורך חידוד מעשי של המסר שביקשו להעביר. בנוסף, בסיטואציה הנדונה הם ניצלו לרעה את כוחם ומעמדם אל מול הספקים, שנפגעו ללא ספק מהורדת אותם מוצרים מן המגוון, כפי שעלה מן הראיות, כדי לנסות לאלצם להסכים להסדר המוצע. נסיבות אלה הן נסיבות מחמירות שיש בהן כדי להשפיע על מידת העונש שייגזר על הנאשמים".

פרשת שופרסל התרחשה בסוף 2008. להנהלת שופרסל התברר בהפתעה, כי ספקים גדולים ערכו מבצעים דומים במגה ובשופרסל. רוזנהויז וגידור צלצלו מיוזמתם לספקים לבירור נסיבות העניין, דרשו מהם לנקוט פעולות מסויימות ומשלא נענו, הוסרו ממדפי הרשת חלק ממוצרי הספקים.

רוזנהויז וגידור ערערו לבית המשפט העליון, אולם זה דחה לפני כחודש וחצי את הערעור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker