פלוג: "אפשר להגיע לריבית שלילית"; מאיימת על כחלון בסאב פריים ישראלי

"קשה לומר אם הנפילות בשווקים מאחורינו. שוקי המניות מאוד תנודתיים. עדיין מוקדם לקבוע אם מה שראינו היום זה סוף הסיפור", אמרה נגידת בנק ישראל בראיון לחדשות 2

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"קשה לומר אם הנפילות בשווקים מאחורינו. שוקי המניות מאוד תנודתיים. עדיין מוקדם לקבוע אם מה שראינו היום זה סוף הסיפור", כך אמרה נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, בראיון לקרן מרציאנו בערוץ 2.

נגידת בנק ישראל קרנית פלוגצילום: אמיל סלמן

בראיון לא שללה פלוג הנהגת ריבית שלילית במשק. לדבריה, "יש מדינות שנמצאות בריבית שלילית, בנסיבות מסוימות אפשר גם להגיע לשם". אתמול החליטה הוועדה המוניטארית של בנק ישראל להשאיר את הריבית במשק ללא שינוי, ברמה של 0.1%. לדעת פלוג, "במצב שבו יש אי בהירות ובמצב של תנודה חדה, הדבר הנכון היה לעצור".

ביחס לתקציב המדינה החדש ל-2015 ו-2016 אמרה הנגידה כי "חשבתי שהגירעון גבוה מדי. העובדה שאנחנו עם חוב גבוה מקטינה את מרחב התמרון של הממשלה במקרה של זעזועים כמו אלה שראינו עכשיו".

הנגידה תקפה את תוכניתו של שר האוצר לאפשר לגופים חוץ בנקאיים לגייס כספים ולתת הלוואות לציבור. היא ציינה כי "אני בעד רפורמה במערכת הפיננסית, אבל חשוב שהיא תעשה תוך שמירה על היציבות והגנה על הצרכן. לא צריך ללכת רחוק כדי להבין מה יכול לקרות אם אתה פותח לתחרות בלי הגנה לצרכן ומבלי לשמור על יציבות. אני לא חושבת שאנחנו רוצים להגיע לסאב פריים ישראלי. חשוב שנעשה דברים בצורה אחראית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker