משרד הכלכלה: הדיונים ליישום מע"מ אפס על תחבורה ציבורית נכנסו להילוך גבוה

אריה דרעי דורש, כי יבוטל המע"מ לכלל האוכלוסיה על תחבורה ציבורית ולשכבות החלשות (ארבעת העשירונים התחתונים) על חשמל ומים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

שר הכלכלה, אריה דרעי הודיע היום (ג'), כי הדיונים לישום מע"מ אפס נכנסו להילוך גבוה. אתמול נפגש דרעי עם מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד לדיון בנושא. היום ייפגש דרעי עם ראש אגף תקציבים, אמיר לוי ומחר ייפגש הצוות המשותף למשרדי האוצר והכלכלה. מלשכתו של דרעי נמסר, כי מסתמנת הסכמה על ביטול המע"מ לתחבורה ציבורית והמגעים יתמקדו בנוסח מוסכם לפטור הנוסף ממע"מ.

"הבטחתי לסייע לשכבות החלשות ואקיים", אמר דרעי. לדבריו, מדובר בביטול המע"מ על מוצרים בסיסיים חשובים ביותר. "מדובר בסיוע ממוקד לאוכלוסיה החלשה, שיפעל באופן מיידי לרווחתה", הוסיף.

על המגעים סוכם בהסכם הקואליציוני בין מפלגות הליכוד וש"ס ובהמשך בין דרעי לשר האוצר, משה כחלון. דרעי דורש, כי יבוטל המע"מ לכלל האוכלוסיה על תחבורה ציבורית ולשכבות החלשות (ארבעת העשירונים התחתונים) על חשמל ומים.

אריה דרעיצילום: טלי מאייר

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "בישיבת הממשלה לאישור התקציב שהתקיימה ב-5 לחודש אוגוסט נקבע כי יוקם צוות שימליץ על דרכים ליישום מע"מ אפס על פי ההסכם הקואליציוני עם ש"ס. הצוות יתכנס מחר בכדי לדון בנושא. לכשתסתיים עבודת הצוות ההמלצות יוגשו לשרי הכלכלה והאוצר, לגיבוש יישום המדיניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker