הישגים למשרד הכלכלה: תקציב המדען הראשי יגדל ל-1.45 מיליארד שקל

למשפחתונים ניתנה תוספת של 50 מיליון שקלים, שתאפשר הרחבתם לעוד כ-500 משפחות ■ תקציב מרכז ההשקעות יעמוד על 540 מיליון שקל, בדומה לשנה שעברה

אורה קורן
אורה קורן

משרד הכלכלה השיג שורה של תוספות תקציביות לתעשייה בשנים 2015 -2016, כאשר תקציב המדען הראשי יעמוד על 1.45 מיליארד שקל. בעבר הגיע תקציב המדען להיקף דומה רק באמצעות תוספת שניתנו במהלך השנה.

תקציב מרכז ההשקעות יעמוד על 540 מיליון שקל, בדומה לשנה שעברה. תקציב התמיכה בעסקים קטנים ב-2015 לא ישונה, וב-2016 תתקבל תוספת של 20 מיליון שקל. אגף סחר חוץ יקבל תוספת של 50 מיליון שקל לתמיכה ביצואנים קטנים, ותוספת של 10 מיליון שקל תועבר ל"פעילות חדשה באגף". היחידה החדשה למשיכת השקעות זרות תקבל מיליוני שקלים בודדים.

המדען הראשי, אבי חסוןצילום: עופר וקנין

גם במסלולי התעסוקה השיג דרעי תוספות תקציב; לדברי מיכל צוק, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה והממונה על התעסוקה, תקציב מעונות היום יעלה מכ-830 מיליון שקל בשנה שעברה למעל מיליארד שקלים.

עוד הוסכם על השארת תקציב בינוי מעונות יום חדשים על 200 מליון שקלים, בדומה לאשתקד. למשפחתונים ניתנה תוספת של 50 מיליון שקלים, שתאפשר הרחבתם לעוד כ-500 משפחות. מסלול הכשרה מקצועית קיבל תוספות להכשרות בשיתוף מעסיקים ב-45 מליון, מהם 20 מליון שקל במיגזר החרדי. מסלול השתתפות בקורסים להכשרה מקצועית תוקצב בבסיס התקציב ב-30 מיליון שקל, לאחר שבשנה שעברה קיבל 20 מליון שקל כתקציב תוספתי.

תקציב הכשרה פנים-מפעלית הוכפל מ-5 מיליון שקל ל-10 מיליון שקל. תקציב הכשרות במלונאות עלה ל-20 מליון שקל לעומת 10-15 מליון שקל בשנה שעברה. מסלול הכשרה חלופית לחרדיות שלומדות הוראה והנדסאות יורחב ב-7.5 מיליון שקל תוך הרחבת מיגוון מקצועות הלימוד. תקציבים משמעותיים נוספו לבתי הספר המקצועיים של משרד הכלכלה, לטובת רפורמה לחיזוק צוות ההוראה. בנוסף הוסכם על הקמת בתי ספר חדשים צמודים למפעלים ב-30 מליון שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ