הרשות לסחר הוגן בודקת את משקל מוצרי החלב של תנובה, שטראוס וטרה

במקביל, אנשי יחידת המשקולות והמידות במשרד הכלכלה בדקו השבוע את פס הייצור של תנובה באלון תבור, שבו מיוצרים גבינה וקוטג' בגביעים אישיים במשקל 125 גרם

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן התחילה בבדיקת מספר גדול ומגוון של מוצרי חלב בכמה אזורים ברחבי הארץ של היצרניות שטראוס, תנובה וטרה. הרשות מתמקדת בבדיקת ההתאמה בין המשקל המצוין על האריזה למשקל המוצר בפועל.

במקביל, אנשי יחידת המשקולות והמידות במשרד הכלכלה בדקו השבוע את פס הייצור של תנובה באלון תבור, שבו מיוצרים גבינה וקוטג' בגביעים אישיים במשקל 125 גרם. הבדיקה נערכה לאחר שסרטון שהופץ ברשת הראה כי משקל חלק מהגביעים נמוך מהמשקל המצוין על האריזה, ולעתים מגיע ל–80–100 גרם בלבד. מדובר בפס ייצור חדש יחסית, וכל הבדיקות במשרד הכלכלה נועדו לבדוק אם מדובר בטעות בבקרת האיכות או במהלך מכוון להפחתת משקל המוצרים.

שר הכלכלה, אריה דרעי, הורה השבוע לרשות לסחר הוגן ולמכון התקנים לבדוק אם תנובה לא עברה על החוק או על התקן, כששיווקה גביעים במשקל נמוך מזה הרשום על האריזה. מדובר בחלק מהגביעים שבהם המשקל היה נמוך מהרשום, לא בכולם.

מתנובה נמסר בתגובה כי החברה משתפת פעולה באופן מלא עם הבדיקות של משרד הכלכלה, בנוסף לבדיקה שעורכת החברה ביוזמת המנכ"ל שלה, החל מיום ראשון. בנוסף, הבטיחה תנובה לפצות לקוחות שנפגעו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker