איציק אלרוב מונה ליועץ לשר הכלכלה אריה דרעי

אלרוב, יוזם מחאת הקוטג' וממובילי מאבק יוקר המחיה, סרב עד כה להיכנס לפוליטיקה ■ מקור במשרד הכלכלה: "ליהוק של השר שבאמת רוצה ללמוד ולחשוב מחוץ לקופסה"

שר הכלכלה, אריה דרעי מינה ליועצו את איציק אלרוב, שחולל את מחאת הקוטג' שהציתה את המחאה החברתית ב-2011. בניגוד לחברים אחרים למחאה, אלרוב סרב להיכנס לפוליטקה כחבר באחת המפלגות. אלרוב שמתגורר בבני ברק ייכנס לתפקידו בימים הקרובים.

מינויו של אלרוב מצטרף לצירופו של ברק סרי לדוברו של השר. ממשרד הכלכלה נמסר כי אלרוב יסייע לשר במהלכים להורדת יוקר המחיה.

באשר לתפקיד מנכ"ל המשרד, כעת לא ברור האם עמית לנג, שמונה למנכ"ל משרד הכלכלה על ידי השר הקודם נפתלי בנט, יישאר בתפקידו. לנג הוא מינוי מקצועי ולא פוליטי, אך ההערכות הן כי דרעי יעדיף איש שלו כמנכ"ל המשרד.

מקורות במשרד הכלכלה אמרו כי מדובר ביוזמה של דרעי ובבחירה שלו, כדי להיכנס במהירות לעובי הקורה של נושא יוקר המחיה הנוגע לכלל הציבור. "זה ליהוק של השר, שבאמת רוצה ללמוד ולחשוב מחוץ לקופסה, להיות יצירתי ולהיכנס בכל הכח להורדת יוקר המחיה".

מחאת הקוטג' שיזם אלרוב התפרקה בעקבות מאבקי אגו בין חבריה. הפורשים הקימו את תנועת ישראל יקרה לנו והמשיכו את מאבקם באמצעותה. אלרוב נותר עם התנועה המקורית, שהיתה פחות קולנית, אולם שמר על קשר עם גורמים פוליטים ותקשורתיים רלוונטים למאבק, תוך שהוא ממשיך לקדם את האינטרסים של הצרכנים.

אלרוב היה שותף להקמת השדולה בכנסת למאבק ביוקר המחיה, ובבחירות האחרונות עלה שמו כמי שעשוי להצטרף לשר האוצר, משה כחלון, איתו נפגש כמה פעמים.

ב-2012, כשרשתות ויצרנים חזרו להעלות מחירים קרא אלרוב לצרכנים להשתמש בכוחם ולעבור למוצרים של יצרנים קטנים, שאינם ממותגים.

"שוק החלב בישראל מנוהל בשיטה סובייטית"

כשהממשלה החליטה לפני כשנה וחצי על הכנסת שמנת וגבינה לפיקוח מחירים אמר אלרוב כי "הכנסת מספר מוצרים בודדים לפיקוח היא לא יותר מאקמול לחולה סרטן ולא תעצור את השתוללות מחירי המזון בארץ. הן מבקר המדינה והן המלצות דו"ח וועדת קדמי לבדיקת התחרות בשוק המזון קבעו שמנגנוני הפיקוח על המחירים כשלו כישלון חרוץ והם אינם ממלאים את תפקידם.

"בנוסף לכך, ניסיון העבר מלמד כי באורח פלא הורדת מחיר המטרה כמעט אף פעם אינה מתגלגלת לצרכן, אלא לרוב נעצרת בשורת הרווח של המונופולים השולטים בשוק. על מנת להוריד את מחיר מוצרי החלב, על משרדי החקלאות והאוצר לפתוח את שוק ייצור החלב לתחרות ולהורות על פירוקה של תנובה למספר חברות שיתחרו זו בזו. צעדים אלו יורידו את מחירי מוצרי החלב ומוצרים נוספים. שוק החלב בישראל מנוהל בשיטה סובייטית. הגיע העת להפכו לשוק תחרותי ומשוכלל, תוך התחשבות באינטרסים ההתיישבותיים של מדינת ישראל".

איציק אלרובצילום: דניאל צ'צ'יק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום