הכוורת של כחלון מתחילה לעבוד: הכירו את אנשיו של שר האוצר החדש

נכנס לתפקיד: כחלון ייפגש היום עם בכירי האוצר לפגישת עבודה ראשונה ■ הממשלה תאשר את מינוי שי באב"ד למנכ"ל המשרד בישיבתה הראשונה אחרי החג

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משה כחלון ייכנס היום (א') למשרד האוצר, בראשונה כשר האוצר. יחד אתו יצטרפו לצוות המשרד המנכ"ל המיועד, שי באב"ד, ואנשי לשכתו. מלבד משרת המנכ"ל, אין בכוונת כחלון לבצע שינויים בצמרת האוצר בחודשים הקרובים.

במשרד האוצר לא ייערך טקס חילופי שרים מסורתי בין שר האוצר הנכנס, כחלון, לשר היוצא, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בשל אילוצי לוח הזמנים של ראש הממשלה. עם כניסתו לאוצר יכנס כחלון את צמרת המשרד לפגישת היכרות, שתיהפך בהמשך לישיבת עבודה. בישיבה זו יסקור שר האוצר החדש את יעדיו במשרד. לאחר מכן תיערך פגישה קצרה עם התקשורת.

משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

מקורבי כחלון אמרו בסוף השבוע כי השר בא לעבוד, וכי לצד הכנת תקציב המדינה החדש ל–2015–2016 הוא יתמקד בתכנון רפורמות בענפי הדיור והבנקאות ובמהלכים להגברת השוויון ולצמצום הפערים החברתיים. עם זאת, בכירים באוצר העריכו כי אף שבכוונתו להתמקד ברפורמות, הוא יישאב מהר מאוד לטיפול בעניינים שוטפים. לדברי המקורבים, לכחלון חשוב לשמור על קשרי עבודה טובים עם נתניהו, בין השאר כלקח מהטעויות של שר האוצר בממשלה הקודמת, יאיר לפיד.

הספירה לאחור לאישור תקציב המדינה החדש החלה ביום חמישי האחרון, מועד אישור הממשלה בכנסת. לפי תיקון לחוק התקציב, הממשלה תצטרך לאשר את התקציב בתוך 100 יום ממועד השבעתה. הכנסת תצטרך לאשר את התקציב, לאחר שהממשלה תניח אותו על שולחנה, בתוך 60 יום נוספים.

הכוורת של שר האוצר משה כחלון

באב"ד ייכנס לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר רק לאחר שמינויו יאושר בממשלה. מנכ"לית האוצר המכהנת, יעל אנדורן, שהובאה לאוצר בידי לפיד, הודיעה לפני כמה שבועות כי תסיים את עבודתה באוצר עם מינויו של שר אוצר חדש. מועמדותו של באב"ד תובא לאישור ועדת המינויים למשרות בכירות בשירות המדינה כבר מחר. בראש הוועדה עומד נציב שירות המדינה, משה דיין, ושני חבריה הם נציגי ציבור. לאחר שהוועדה תאשר את המינוי, עוד השבוע, הוא יובא לאישור הממשלה החדשה בישיבתה הראשונה, שתתקיים בשבוע הבא, לאחר חג שבועות. עם זאת, באב"ד מתכוון להשתתף כבר השבוע בישיבות העבודה של כחלון ובפגישות אחרות באוצר.

כחלון נפגש בשבועות האחרונים עם החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, עם ראש אגף תקציבים, אמיר לוי, וקשר עמם קשרי עבודה טובים. כחלון נעזר בין השאר בגל הרשקוביץ, שהיה עד לפני כשנתיים וחצי ראש אגף התקציבים באוצר.

דרור שטרוםצילום: אייל טואג

באב"ד התפטר לפני כחמישה חודשים מתפקיד מנכ"ל הרשות השנייה, שבו שימש כשנתיים לאחר שמונה בידי שר התקשרות דאז, כחלון. עם כניסתו לאוצר יצטרך באב"ד, ששובץ במקום ה-11 ברשימת כולנו לכנסת, להתפטר מהרשימה. קודם למינויו לרשות השנייה שימש באב"ד מנכ"ל צים ישראל. הוא בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בכלכלה ומימון מ–London School of Economy. לפי הערכות, יידרשו כמה חודשים עד שילמד את העבודה במשרד האוצר, שהוא משרד גדול ומורכב.

עם כחלון יגיעו היום לאוצר אנשי לשכתו החדשים: נדב שיינברגר, דוברו של כחלון בעת שכיהן כשר התקשורת וראש מערך ההסברה של כולנו בקמפיין הבחירות, ישמש מועמד לתפקיד דובר השר או ראש לשכת השר. בעבר היה כתב בערוץ 10; ארז חלפון, שהיה חבר בפורום החווה של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מנכ"ל משרד הקליטה בתקופת ממשלת אהוד אולמרט ויו"ר ארגון נפש בנפש, מועמד לתפקיד ראש מטה שר האוצר. חלפון היה חבר בצוות המשא ומתן הקואליציוני מטעם כולנו.

שי באב"דצילום: אייל טואג

הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, דרור שטרום, מיועד לשמש מומחה מיוחד מטעם כחלון ליישום הרפורמה בבנקים; תום יונאי, בעבר בעל תפקיד בקבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב, שהיה באחרונה עוזרו האישי של כחלון, ימשיך בתפקיד דומה בלשכת שר האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker