חיים כץ פורש מראשות הוועד בתעשייה האווירית

כץ ימונה לשר הרווחה, והחליט לפרוש מתפקידו בתעשייה האווירית אחרי 22 שנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי 22 שנה בתפקיד, חבר הכנסת ושר הרווחה המיועד, חיים כץ, החליט לפרוש מתפקידו כיו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית.

בשנים האחרונות נמתחה ביקורת על כך שכץ מכהן בתפקיד במקביל לחברותו בכנסת, ובמקביל לכהונתו כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. הדיון בהארכת או בהפסקת כהונתו של כץ בתעשייה האווירית הפך בשנה האחרונה למאבק בין יו"ר תע"א רפי מאור, שתומך בהארכת הכהונה למנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, המתנגד לכך.

בחלופת מכתבים נוקבת טען יוגב כי כץ פגע בהתנהלות התקינה של החברה, ואף יפגע בתהליך ההנפקה המתוכנן בה. מקורבים ליוגב הוסיפו כי כץ כבר עכשיו פוגע בהתנהלות החברה, וכי הדרישות שהוא מציב להנפקה או לרפורמה הבעייתית בחטיבה האזרחית מטרפדות את קידומן. לדבריהם, מאז שהוחלט על הצעדים הללו ב-2014, לא נרשמה כל התקדמות. מנגד, טען מאור כי כץ הינו נכס לחברה, וכי הוא משוכנע שכץ יסייע בהנפקה. כץ עצמו אמר ל-TheMarker בעבר כי יתמוך בהנפקה.

כץ מכהן כיו"ר ועד עובדי תע"א מ-1993. ב-1999 נבחר לחבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד - ומאז השתנה מעמדו בחברה. בשנים האחרונות כיהן כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, והיה פעיל בקידום חקיקה בנושאים אלה. כץ בלט במיוחד בחקיקה בתחומי החברה והכלכלה, והוועדה בראשותו הוכתרה כשיאנית החקיקה של הכנסת.

חיים כץצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker